Черно море и Левски направиха равенство, което ги отдалечи от топ 6

0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Черно море и Левски завършиха 0:0 в мач от 23-ия кръг на Първа лига. „Сините“ могат да съжаляват много за пропуските, които направиха в началото на мача, но след това постепенно „моряците“ взеха инициативата. В първия четвърт час за Левски два много сериозни пропуска направи Билал Бари, а веднъж Мартин Петков. Черно море завърши мача с човек по-малко, след като Даниел Димов бе изгонен с два жълти картона в 83-ата минута, след като си изкара в рамките на 60 секунди два глупави картона.

Първата страхотна възможност се откри пред Левски още в 7-ата минута. Даниел Димов допусна много груба грешка, от която можеше да се възползва Билал Бари, който излезе сам срещу Георги Георгиев, но завършващият удар на нападателя на „сините“ бе неубедителен и отразен от вратаря на Черно море.

В 12-ата минута след центриране от корнер в наказателното поле на Черно море Билал Бари стреля с глава, но Георги Георгиев демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

Мартин Петков бе изведен сам срещу Георги Георгиев в 14-ата минута, но ударът на нападателя бе слаб и вратарят на Черно море спаси. След това Марин Петков симулира в наказателното поле на Черно море и получи жълт картон от Станислав Тодоров.

Стефан Велев получи контузия и бе сменен в 21-ата минута от Пабло Гарсия.

В 25-ата минута вратата на Черно море под обсада. Първо удар на Тома Даске бе блокиран, след което Билал Бари стреля, но Георги Георгиев спаси, а накрая удар на Живко Атанасов бе блокиран.

След центриране от корнер в наказателното поле на Левски в 27-ата минута, Даниел Димов стреля с глава, но в аут.

Черно море организира бърза атака в 34-ата минута, когато беше пуснат извеждащ пас към Зе Гомеш, но Микулич много разчетено излезе, изпревари нападателя на „моряците“ и изчисти топката.

Васил Панайотов стреля от пряк свободен удар в 39-ата минута, но над напречната греда в аут.

Драган Михайлов центрира в наказателното поле на Черно море в 40-ата минута, след което Мартин Петков стреля от въздуха, но неточно в аут.

Черно море направи много сериозен пропуск в 45-ата минута, когато Родриго стреля от границата на наказателното поле на Левски, но встрани от десния стълб на вратата на Микулич.

Левски организира добра атака в 54-ата минута, когато Билал Бари подаде към Драган Михайлович, който финтира Даниел Димов и излезе на добра позиция в наказателното поле на Черно море, след което ударът му бе изключително разочароващ и неточен в аут.

Черно море създаде сериозно напрежение пред вратата на Левски в 64-ата минута, когато Васил Панайотов подаде към Илиан Илиев, който стреля, но Микулич се намеси и изби в корнер.

Цветомир Панов допусна много груба грешка в 67-ата минута, когато позволи топката да му бъде отнета от Михайлович, който подаде към Мартин Петков, а той стреля слабо и след рикошет кълбото излезе в корнер.

Андриан Краев се завърна в игра за първи път от пет месеца, след като в 69-ата минуа смени Марин Петков.

Живко Миланов получи жълт картон за невъздържана реакция в 75-ата минута.

Мартин Петков стреля от дистанция в 78-ата минута, но Георги Георгиев спаси без проблеми.

Даниел Димов си изкара два глупави жълти картона в 82-ата и 83-ата минута и Черно море завърши мача с човек по-малко. Капитанът на „моряците“ ще пропусне гостуването на ЦСКА 1948 през следващия кръг.

След това равенство Черно море е седми с 30 точки, Левски е осми с 28 точки, а ЦСКА 1948 е шести с 34 точки.