Черно море и Арда си поделиха по точка

0
cherno more otbor

Черно море и Арда завършиха наравно 1 на 1 и си поделиха по една точка. Мачът бе динамичен и интересен.

Гостите от Кърджали започнаха по-добре срещата, залагайки на преса в половината на домакините. Първият удар обаче отиде в актива на „моряците“. Отправи го Василев в 6-ата минута, но Господинов без проблем улови.

Последваха два изстрела с глава на Босанчич и Беншаа с глава в аут. Първият засече центриране от корнер, а таранът на варненци се възползва от подаване на Кета отляво.

След първия четвърт час Черно море притисна сериозно своя съперник и в 24-ата минута бе близо да открие резултата. Беншаа овладя на границата на големия пеналт и отправи топовен шут, къйто се спря в гредата.

Четири минути по-късно логичното, предвид показаното на терена, се случи и „моряците“ поведоха с 1:0. Това се случи след брилянтна тяхна атака. Мимито подаде към Попов, защитникът от своя страна пусна с едно докосване към Панайотов. капитанът на Черно море обаче прескочи топката, с което заблуди бранителите в „синьо“ и позволи на Беншаа да се озове сам срещу вратаря. Нападателят се възползва по най-добрия начин, овладя бързо и с прецизен шут не остави шанс на Господинов.

В 32-ата минута пред Ковачев се откри добра възможност след грешка на Мимито, но крилото на тима от Кърджали стреля покрай вратата. Четири минути след това Мимито отправи удар от двайсетина метра, а Господинов улови. Секунди по-късно, в 37-ата минута Беншаа излезе очи в очи с Господинов, след като преодоля Алекс Петков и предпочете да финтира вратаря на гостите, но не сполучи и пропусна отлична възможност за втори гол.

В 41-ата минута домакините осъществиха поредната си добра атака. Кета получи на скорост по лявото крило, навлизе в наказателното поле и с няколко финта преодоля Петков, след което шутира от 16-17 метра в ръцете на Господинов.

След почивката варненци продължиха да доминират, но при една от редките си атаки Арда изравни. Това се случи в 61-ата минута. Резервата Жосе Жуниор овладя в наказателното поле и стреля славо от десетина метра. Топката излизаше в аут, но Попов в опит да я изчисти я добута в собствената си врата.

Десет минути преди края двата тима си размениха по едно опасно положение. Първо Черно море не се възползва по най-добрия начин след пробив на Кета, а секунди по-късно Ковачев завърши с прострелно центриране отличен пробив, но Попов блокира шута на резервата Йорданов.

В 84-ата минута удар на Ковачев от границата на пеналта излезе в аут.

Така срещата заърши наравно, което реално не устройва и в двата отбора.