Черно море е правил шампионска услуга на ЦСКА в края на сезона

0
cherno more otbor

След грешната стъпка срещу ЦСКА 1948 в събота ЦСКА-София вече не държи съдбата си в свои ръце. В последния кръг армейците трябва задължително да победят Левски и в същото време да се надяват Черно море да спре Лудогорец на „Тича“. Историята познава случай, в който моряците са правили шампионска услуга на автентичния ЦСКА в края на сезона.

Това се случва през пролетта на 1966 г. Варненци правят слаб сезон, но кръг преди края вече са си гарантирали запазването на елитния статут. На 19 юни пред 40 000 зрители на стадион „Юрий Гагарин“ те приемат актуалния шампион и временен лидер Левски и го шокират с 1:0. Голът на победата бележи в 27-ата минута Здравко Митев. В същото време вторият във временното класиране ЦСКА надиграва Марек с 3:2 на „Бончук“ и се изкачва на лидерската позиция.

В последния кръг Черно море гостува именно на армейците. Още до почивката ЦСКА води с 3:0, а двубоят завършва 4:2 и червените слагат край на 3-годишната си суша без титла.

Черно море пък финишира на 11-а позиция в крайното класиране след 8 победи, 11 равенства и 11 загуби./ „Тема спорт“