0
chelseafc 67367847 526858108057024 3614504803875421422 n
-
-

Челси се наложи с 2:1 срещу Барселона в контролна среща, която се игра в Сайтама. Головете за лондонския отбор реализираха Тами Ейбрахам и Рос Баркли, а за каталунците се разписа Иван Ракитич. Челси е по-напред в подготовката, докато това бе първа проверка за Барселона.
Антоан Гризман направи своя неофициален дебют за Барселона, като започна титуляр за каталунците. Френки де Йонг се появи в игра през втората част и също записа първи мач за „блаугранас“.
Първата ситуация в мача се откри пред футболистите на Барселона още в 1-та минута. Ориол Бускетс стреля с глава, но Кепа Арисабалага внимаваше и изби в корнер.
В 23-та минута Челси на два пъти можеше да поведе в резултата. Първият удар на Педро Родригес бе спасен от Марк-Андре тер Стеген, а при добавката Тами Ейбрахам бе на отлична чиста позиция, но стреля над напречната греда в аут.
Челси поведе в резултата в 34-та минута, когато Серхио Бускетс сбърка при едно подаване, което бе пресечено от Жоржиньо. Топката попадна в Тами Ейбрахам, който бе сам срещу Тер Стеген. Нападателят на Челси финтира германския вратар и вкара в опразнената врата.
Барселона можеше да изравни резултата в 42-та минута, но Усман Дембеле направи непростим пропуск, а Арисабалага спаси без проблеми.
Кепа Арисабалага се наложи да отразява удара на Рафиня в 53-та минута. Две минути по-късно пред Карлес Перес се откри много добра възможност, но ударът му не затрудни Арисабалага, който спаси.
Нето отрази без проблеми удара на Педро Родригес в 57-та минута.
Карлес Аленя тества от разстояние Арисабалага в 59-та минута, но вратарят на Челси внимаваше и спаси.
Челси можеше да поведе с 2:0 в 63-та минута, но Нето спаси опасния удар на Кенеди.
Ракитич отправи удар от разстояние в 66-та минута, който Кепа спаси.
Нето направи решаващо спасяване в 77-та минута, когато отрази опасен удар на Миши Батшуай.
Челси удвои своята преднина в 81-та минута с много прецизен удар на Рос Баркли от границата на наказателното поле на Барселона. Той прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Нето.
В 90-та минута се откри добра възможност пред Барселона. Иван Ракитич стреля от фаул от границата на наказателното поле на Челси, но прати топката над вратата на Кепа.
Барселона се разписа в първата минута на добавеното време на контролата. Иван Ракитич с удар от разстояние не остави никакви шансове на Кепа, пращайки топката в горния десен ъгъл, като по този начин оформи крайния резултат.