Челси набира скорост

0
chelseafc 67367847 526858108057024 3614504803875421422 n

Челси се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Нюкасъл, на „Стамфорд Бридж“ от деветия кръг на Висшата лига. Победният гол за „сините“ реализира Маркос Алонсо в 73-ата минута.

Челси организира опасна атака в 16-ата минута, когато Калъм Хъдсън-Одой сложи топката на главата на Уилиан, който бе оставен непокрит и отблизо стреля, но неточно в аут.

Три минути по-късно Хъдсън-Одой взаимодейства отлично с Мейсън Маунт, който бе оставен непокрит, обърна се и стреля, но Дубравка спаси.

Нюкасъл създаде напрежение в наказателното поле на Челси в 25-ата минута. Сен-Максимен центрира в наказателното поле на Челси, където Жоелинтон стреля с глава, но неточно в аут.

Челси бе близо до това да поведе в резултата в 56-ата минута, когато Уилиан центрира в наказателното поле на Нюкасъл, където Тами Ейбрахам засече с глава, но топката срещна напречната греда на вратата на Дубравка.

Челси продължи да доминира и в 66-ата минута Калъм Хъдсън-Одой центрира от корнер в наказателното поле на Нюкасъл, където Ейбрахам засече топката с глава, но я изпрати над напречната греда.

Кристиан Пулишич бе изведен сам срещу Дубравка в 68-ата минута, но вратарят на Нюкасъл успя да спаси.

Пред Уилиан се откри чудесна възможност в 73-ата минута, но ударът му бе отразен от Дубравка.

Челси поведе в резултата в 73-ата минута. Кристиан Пулишич подаде към Калъм Хъдсън-Одой, който продължи към Маркос Алонсо, а той вкара топката във вратата на Нюкасъл с удар под плонжа на Дубравка.

Пред Тами Ейбрахам се откри много добра възможност в 80-ата минута, но ударът му бе блокиран.

Киърън Кларк стреля опасно с глава в 89-ата минута, но над напречната греда в аут.

С тази победа Челси събра актив от 17 точки, докато Нюкасъл е с 8 точки.