Чехия тресна Шотландия насред Глазгоу! Феноменален гол от центъра украси мача (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Чехия победи Шотландия в мач от група „D“ на ЕВРО 2020. На стадион „Хемпдън Парк“ в Глазгоу, селекцията на Ярослав Шилхави се наложи с 2:0.

В 32-ата минута Анди Робъртсън стреля опасно от наказателното поле, но Вацлик спаси.

Чехия поведе в 42-ата минута. След центриране отдясно на Цоуфал, Патрик Шик двама от съперника и засече с глава за 0:1.

В началните секунди на втората част Шик се озова на отлична позиция в наказателното поле. Ударът му обаче спасен от вратаря на Шотландия.

Секунди по-късно капитанът на Чехия стреля мощно от дистанция, но отново вратарят бе на мястото си и изби в корнер.

Последващите две страхотни положения в рамките на минутка пък бяха за Шотландия. Първо Хендри отправи прецизен шут от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда.

Почти веднага след това пък Калас бе напът да си вкара автогол, след като опита да пресече пас в наказателното поле. Топката почти прехвърли вратаря, който все пак със сетни сили успя да я избие.

В 52-ата минута Чехия удвои аванса си с феноменален гол. С удар от централната линия на терена Патрик Шик прехвърли вратаря на домакините, пращайки топката в мрежата за 0:2. Изчислено бе, че попадението е паднало след удар от малко над 45 метра.

В 61-ата минута Армстронг нанесе силен удар от дъгата пред наказателното поле. Топката рикошира в крак на чех и прехвърли вратаря, но мина на сантиметри над напречната греда.

В 66-ата минута Шотландия пропусна отлична възможност. Дайкс стреля встрани от точката за изпълнение на дузпа. Вацлик обаче по чудо успя да избие с крак и резултатът остана непроменен.