Бусато без допуснат гол на „Армията“! ЦСКА-София използва 32-и футболист в първенството

0
Снимка: cska.bg

ЦСКА-София реализира втори гол от пряк свободен удар в шампионата този сезон. Първият такъв пък бе на Занев срещу Етър при 4:0 на 30 октомври, пише „Тема спорт“. Интересното е, че в първенството са вкарани само 8 гола директно от фаул, а предишният такъв изобщо бе… именно този на Занев. С 2 попадения от преки свободни удари е и Арда (Спас Делеб и Пламен Крумов).

Вратарят на ЦСКА-София Густаво Бycaто няма допуснат гол на „Армията“ шампионатен мач. Той е пазил в 8 срещи – 1:0 над Ботев Вр, 3:0 над Царско село, 4:0 над Витоша, 1:0 над Славия, 0:0 c Лудогорец, 4:0 над Дунав, 1:0 над Ботев Пд и 2:0 над Берое.

Ахмед Ахмедов записа дебют за ЦСКА-София в елита при 2:0 над Берое. Нападателят стана 32-ият използван футболист в първенството този сезон. Чужденците са 21, а българите 11.

С двата си гола срещу Берое, Греъм Кери доближи лидерите по системата „гол+пас“. Coy е №1 с 13 точки (9+4), следван от Евандро с 11 (8+3) и Кери с 9 (3+6). Далеч назад с по 5 точки са Тиаго (4+1) и Занев (1+4).

Енрике записа първата си асистенция този сезон при 2:0 над Берое.

ЦСКА-София вече има 29 гола след почивката и 10 през първите полувремена. И двете попадения срещу заралии паднаха през втората част.

Сухата мрежа беше 15-а за червените.

ЦСКА-София победи за втори път с 2:0 този сезон, след като постигна същия резултат срещу Черно море на „Тича“ на 5 ноември.

Червените са реализирали едва 22 гола в 11-те си мача на „Армията“. До края на редовния сезон им остава да посрещнат там и Локо Пловдив.