Бразилците на Левски – единият вкара след над 14 часа, а другият – след повече от 20

0
velton ronaldo 1

Бразилците Уелтън и Роналдо сложиха край на головата си суша, макар и срещу аматьорския Вихрен. Първият не бе вкарвал от 18 септември, когато бе точен в 81-ата минута при 2:0 над ЦСКА-София. Оттогава до попадението му в Сандански изминаха 882 минути – 14 часа и 42 минути. Роналдо пък чака попадение доста повече – 1219 минути. Предишният му точен изстрел бе на 7 август – при 1:0 над Пирин Бл.

Двама футболисти дебютираха за Левски при успеха с 4:1 над Вихрен от 1/16-финалите за Купата на България. Това са защитниците Димитър Андонов (роден на 15 април 2004 г.) и Денис Динев (роден на 18 февруари 2004 г.). Първият игра 13 минути, докато вторият престоя на терена 5.

Станимир Стоилов вече е използвал 24 футболисти от началото на сезона. 11 от тях са чужденци, а българите са 13.

Победата в Сандански бе първа за Левски от 8 октомври, когато сините надвиха с 1:0 Ботев Пд на „Герена“. След това сините влязоха в серия от 7 поредни двубоя без успех в първенството – 2 загуби и 5 равенства.

Левски постигна седма поредна победа в турнира за купата – през миналата кампания стигна до трофея с 6 успеха. За последно сините загубиха в турнира на 17 март 2021 година – 1:2 от Славия на стадиона в „Овча купел“.

След точно 101 дни Николай Михайлов отново застана на вратата на Левски. Предишният двубой, в който игра 34-годишният вратар, бе на 11 август тази година – срещу Хамрун Спартанс от Лигата на конференциите.

За трети път Левски елиминира Вихрен в турнира за Купата на България. Предишните два пъти са през сезон 2003/04 и 2008/09. В нито една от тези кампании сините не достигат до трофея. В първия случай отпадат на 1/4-финалите от Локо Пд, а във втория на полуфиналите от Пирин Бл./ „Тема спорт“