Бразилският Левски подчини слаб Славия с човек по-малко на терена

0
DARLANRONALDO

Левски постигна изключително важна победа с 2:0 при гостуването на Славия от единадесетия кръг от Първа лига. „Сините“ играха с човек по-малко от 23-ата минута на двубоя, но въпреки това изиграха много силен мач и заслужено се поздравиха с победата. Много силен мач за Левски изиграха Дарлан, Роналдо и Уелтън.

Мачът започна кошамарно за Левски, след като „сините“ останаха с човек по-малко още в 23-ата минута. Валентин Железов бе привикан от ВАР рефера Ивайло Стоянов да преразгледа ситуация с Асими Фадига, който бе изгонен с директен червен картон за остро влизане в краката на Иван Минчев.

В 28-ата минута Галин Иванов вкара топката във вратата на Пламен Андреев, но попадението на „белите“ не бе зачетено правилно заради засада.

Левски направи много голям пропуск в 32-ата минута, когато Джавад Ел Джемили получи от Уелтън около точката на дузпата, но прати топката покрай вратата.

Левски поведе в резултата в 35-ата минута. Дарлан изведе Роналдо с изящен пас, а той прехвърли майсторски Светослав Вуцов, пращайки топката във вратата му.

В 48-ата минута Мартин Георгиев изпусна Роналдо, който отправи удар, но Светослав Вуцов се намеси убедително с крак, избивайки в корнер, след който топката излезе в тъч.

Три минути по-късно Галин Иванов пропусна страхотен шанс да изравни резултата, като на празна врата отблизо прати топката в аут.

Левски направи резултата 2:0 в 54-ата минута. „Сините’ направиха отлична контраатака. Уелтън завърши рейда си с хладнокръвен диагонален удар и прати топката под плонжа на Вуцов, в долния му ляв ъгъл.

В 60-ата минута Емил Стоев стреля към вратата, но Пламен Андреев изобщо не се затрудни да улови топката. В 72-ата минута Пламен Андреев спаси удар на Иван Минчев.

В първата минута на добавеното време на мача Тони Тасев стреля от фал, но право в ръцете на Пламен Андреев.

С тази победа Левски е трети в класирането с 22 точки, а Славия остава предпоследен с 4 точки.

В следващия кръг Левски приема Лудогорец, а Славия гостува на Пирин Благоевград.