Бразилия е на финал в Токио, след като би с дузпи Мексико

0

Бразилия се класирана на футболния финал при мъжете на Олимпийските игри в Токио, след като спечели с 4:1 след изпълнение на дузпи полуфинала срещу Мексико, който се игра на стадион „Кашима“. Съдия на полуфинала бе Георги Кабаков.

Още в началните секунди бразилците изпуснаха много добра възможност чрез Антъни.

Гийермо Очоа се наложи да се намесва решаващо в 14-ата минута след удар на Гийерме Арана.

Дани Алвеш изпълни опасно фал в 23-ата минута, но Очоа отново бе на мястото си и спаси.

Георги Кабаков свири дузпа за Бразилия в 28-ата минута за нарушение на Хоакин Ескивел в наказателното поле на Мексико. Ситуацията бе преразгледана с ВАР и Кабаков отмени първоначалното си решение.

В края на първото полувреме Мексико пропиля две страхотни възможности чрез Луис Ромо и Уриел Антуна. При втората след удара на Антуна, Диего Карлос се намеси решаващо, заставайки на пътя на топката, която се бе запътила към опразнената врата.

Пред Антони имаше две добри ситуации в 53-ата и 66-ата минута, но той ги пропиля.

Бразилия бе много близо до победата в 83-ата минута, но след удара на Ричарлисон топката се спря в десния стълб.

В продълженията двата отбора играха доста предпазливо, без да предприемат излишни рискове.

Така се стигна до изпълнението на дузпите, при които за Бразилия точни бяха Дани Алвеш, Габриел Мартинели, Бруно Гимараеш и Рейниер. За Мексико първите две дузпи бяха пропуснати от Агире и Васкес, а Родригес отбеляза третата, но това беше недостатъчно за тима, който ще играе за бронзовите медали срещу загубилия в полуфинала между Япония и Испания.