Бразилец се развихри за Берое при победа над Славия (ВИДЕО)

0
vanderson

„Берое“ победи „Славия“ с 2:0 в мач от XIV кръг на ППЛ. „Зелените“ бяха много по-добрият отбор през целия двубоя и спечелиха напълно заслужено. Резултатът бе открит в 14-та минута от Вандерсон, който се разписа за пръв път със зелената фланелка в официален мач. Отново бразилецът удвои резултата в 74-та минута. Това бе чудесен подарък за играчът на „Берое“, който в събота стана баща на момченце.

Още в 1-та минута Галин Иванов проби по левия фланг и пробва да намери свой съотборник в пеналта. Топката бе избита, но попадна в Гамаков, който стреля от границата на наказателното поле. Топката срещна гредата и Перниш улови.

В 5-та минута Цонев центрира в пеналта от корнер, а Бандаловски засече топката с удар от въздуха, но не намери целта.

Седем минути след това Галин Иванов стреля от дистанция, но много неточно.

„Берое“ откри резултата в 14-та минута след страхотна комбинация. Леони намери Мешка в пеналта, който центрира прекрасно на втора греда, а там Вандерсон не сбърка от близка дистранция и прати топката в мрежата – 1:0.

В 21-та минута се стигна до нова сериозна възможност за „Берое“. Вандерсон овладя на границата на пеналта и намери Цонев, който веднага шутира. Петков обаче отрази удара, но топката попадна в Мешка. Той също стреля, но нова намеса на Петков предотврати попадение.

Две минути след това Вандерсон намери Камбуров със страхотен пас, нападателят стреля и топката срещна гредата. Страничният рефер маркира изключително спорна засада.

В 29-та минута опасен пробив на Галин Иванов в пеналта завърши с прострелно центриране. Куп от играчи се разминаха на сантиметри и топката излезе в аут.

Минута след това Мицански стреля от границата на пеналта, но Перниш спаси.

В следващите минути „Берое“ продължи да владее инициативата в двубоя и да търси опасните ситуации пред вратата на Петков.

В 40-та минута Бандаловски центрира в пеналта, където Камбуров игра с глава, но не намери целта.

Две минути след това Цонев се пребори за една топка в пеналта, а след това Камбуров отне пред погледа на Петков. Точно пред голлинията обаче се намеси ихрач на гостите и изчисти в корнер.

Десет минути след подновяване на играта Галин Иванов центрира от фаул в пеналта, а топката попадна в Мицански, който стреля в близкия ъгъл, но Перниш улови.

В следващата минута Мешка проби по фланга и центрира, топката бе избита в краката на Камбуров, който веднага стреля, но ударът му мина над вратата.

„Берое“ продължи да бъде по-активния отбор и след почивката. Зелените атакуваха и търсеха ново попадение. На два пъти защитници на „Славия“ с енамесваха решително в последния момент след пробиви на Вандерсон.

В 66-та минута Камбуров получи топката в пеналта и стреля веднага, но Петков улови.

Две минути след това Цветков центрира в пеналта, където Алфедо стреля без подготовка. Топката срещна тялото на играч на гостите и мина на сантиметри от гредата в корнер.

„Берое“ доказа своята по-добра игра в срещата и успя да удвои преднината си в 74-та минута. Мартин Райнов изведе прекрасно Вандерсон, който надбяга бранител и прати топката в мрежата с прецизен удар – 2:0.

В 81-та минута Райнов намери Мешка на границата на пеналта. Крилото стреля, но над вратата.

Пет минути след това Йомов стреля от далечна дистанция, но топката срещна напречната греда.

До края на мача домакините продължиха с активните действия и създадоха напрежение пред врататан на Петков чрез Бриджидо, Мешка и Алфредо.

В следващия мач „Берое“ гостува на „Лудогорец“ (Разград) в мач от 15 кръг на ППЛ. Мачът е насрочен за 11 ноември от 16:45 ч.