0
1525453770tt6
-
-

Страхотното представяне на българските момичета на Европейското първенство по борба в Русия продължава. След Биляна Дудова, с европейска титла се поздрави и Тайбе Юсеин. Нашето момиче триумфира със златния медал в категoрия до 62 килограма след много драматична битка с представителката на домакините Инна Тражукова и победа с 11:8.

Битката бе много драматична и съпътствана с много обрати и куриозни моменти. Представителката на домакините поведе с 3:0 точки, но до края на първата част Тайбе намали до 3:2. В края на първата част се оказа, че има проблем с таблото и схватката бе забавена с няколко минути.

През втората част рускинята стигна до четвърта точка след избутване, а малко по-късно опита атака, която първо начално бе оценена с четири точки в нейна полза. Последва контестация от българска страна и след видеоповторнието решението бе променено на четири точки за българската състезателка заради ефектна контраатака и две за съперничката. При това положение Тайбе имаше предимство при резултат 6:6. Въпреки това тя осъществи атака, която донесе още четири точки в актива. В края на схватката Тражукова намали до 10:8, а след изгубена контестация в последната секунда крайната победа с 11:8 бе оформена.

Така Тайбе подобрява класирането си от миналата година, когато взе сребърен медал на шампионата на Стария континент в Нови сад. Златото е първо за Юсеин от световни и европейски първенства при жените, а отличието е вече осмо в кариерата.