Браво! Сакраменто и Везенков биха шампиона в NBA(ВИДЕО)

0
-
-

Сакраменто Кингс с Александър Везенков в състава си нанесе седмо поражение на шампиона Денвър Нъгетс от началото на сезона в НБА след успех със 123:117 в своята зала „Golden 1 Center”. Победата бе 11-а за Сакраменто, който има и 7 загуби, докато изигралият втори мач в рамките на 24 часа и намиращ се в серия от четири поредни победи преди това тим на Денвър е с баланс 14-7.

Везенков получи общо 14 игрови минути, в който вкара 4 точки, овладя 3 борби и направи 1 грешка.

Денвър се опита да наложи своето темпо в началото на мача. Александър Везенков се появи за първи път три минути преди края на първата част при 20:16 за шампионите. Воден от вкаралия 16 точки само през първата четвърт Никола Йокич, Денвър се откъсна с 8, но ключови тройки на Малик Монк намалиха за 25:30 в края на частта.

Българинът остана на паркета и в началото на втория период, а две минути по-късно точна негова тройка и първа стрелба изобщо в мача изравни за 32:32. Още в следващата атака на „кралете“ отново той бе фаулиран при стрелба от далечно разстояние, като нетипично за него, изпусна първите два опита, но при третия доведе и до пълен обрат за отбора му.

Сакраменто се възползва по най-добрия начин и от отстъствието на Йокич, който седна на пейката малко преди края на първата част, и се откъсна с 42:34 след страхотно включване на Джавейл Макгий. След първите две части преднината на Сакраменти бе от 14 точки – 64:50.

Малко след подновяването на играта Кийгън Мъри вкара 8 поредни точки, а авансът на Сакраменто постепенно достигна до 17. Последва обаче спад в играта на тима, а две минути преди края на третата част Майк Браун върна Везенков на терена при едва 7 преднина за отбора му – 81:74.

Шампионът Денвър върна много сериозно интригата в двубоя четири минути преди неговия край, когато след кош на Реджи Джаксън резултатът стана 105:108. Все пак „кралете“ не изпуснаха предимството, което имаха, а тройка на Монк им позволи да се откъснат напред със 117:10 и това се оказа решаващият момент в двубоя.

Голямата звезда на Сакраменто Ди’Арън Фокс реализира 26 точки и направи 16 асистенции, а Малик Монк също завърши с 26 точки, докато Домантас Сабонис вкара 17 точки, направи 15 борби и 7 асистенции.

За Денвър трипъл-дабъл направи Никола Йокич с 36 точки, 13 борби и 14 асистенции.

Следващият мач на Сакраменто Кингс е на 5 декември от 5:00 сутринта българско време у дома срещу Ню Орлиънс в четвъртфинал от новия турнир в НБА.