Браво! Попето със страхотен мач срещу бившия си отбор

0
65122251 852629981785725 6198041208636309504 n
-
-

Българският национал Ивелин Попов изигра много силен мач при победата на Ростов над Спартак (Москва) с 2:0 в контролен мач, част от подготовката на двата тима в Австрия. Попето се отличи с красива асистенция срещу бившия си тим.
Спартак поведе още в 3-ата минута с попадение на Дмитрий Полоз. В 32-ата пък Попов на практика сам изработи втория гол. Българинът напредна през центъра, направи двойно подаване със свой съотборник и центрира точно на главата на новото попълнение Александър Сапинов, който опъна мрежата.Попов игра само до почивката и действаше като вътрешен полузащитник – позиция, на която в отделни мачове беше използван и по време на престоя си в Спартак.
Следващата проверка на Ростов е срещу Краснодар, а Спартак ще премери сили с ЦСКА (Москва). И двата мача са на 30 юни. Подобен турнир между елитните руски клубове имаше и през зимната пауза, като тогава участници бяха Зенит, Локомотив (Москва), Ростов и Спартак, който стана победител.