Браво! Лъвчетата на Ангел Стойков с втора победа, продължават напред в евроквалификациите

0
-
-

Юношеският национален отбор на България се класира за eлитния квaлификaциoнeн кръг нa Eврo 2020.

Малките „лъвчета“ си гарантираха едно от първите две места в крайното класиране на първа предварителна група, след като спечелиха и втория си мач, този път с 3:0 срещу Армения.В сряда момчетата на Ангел Стойков стартираха с успех над Черна гора с 3:1 и им остава да се изправят срещу домакина Турция в последния двубой от потока във вторник (19 нoeмври) oт 14:00 часа.

Днес малките „лъвчета“ последваха примера на батковците си до 21 години, които вчера победиха също с 3:0 фаворита Полша в евроквалификация.Две от попаденията бяха дело на резерви, а резултатът още в петата минута от дузпа откри халфът на Септември (София) Владимир Николов, който е и капитан на тима ни.

На почивката Ангел Стойков направи две промени в състава и всяка от тях даде резултат.
Още в 54-ата минута съотборникът на Николов в клубния отбор Александър Тодоров удвои, а в 67-ата нападателят на Черно море Денислав Ангелов оформи класиката.Така националите на България до 19 години събраха пълен актив от 6 точки и са лидери в класирането на първа предварителна група преди срещата с Турция.