0
GRIGOR TREVA
-
-

Григор Димитров е осминафинал на турнира на трева Куинс Клъб в Лондон от сериите ATP 500. Българинът, който премина през квалификациите, преодоля финландеца Емил Руусувуори с 6:2, 6:4 за час и 29 минути в 1/16-финален двубой от турнира.

Следващият съперник на първата ни ракета ще бъде световният номер 19 Франсиско Серундоло от Аржентина.Григор Димитров стартира срещата с пробив още в първия гейм, което му позволи да поведе с 2:0 след свое подаване. Българинът направи втори пробив в петия гейм, за да излезе с 4:1 гейма напред и в последствие затвори първия сет при 6:2 след свой сервис гейм.

Руусувуори даде по-голям отпор на Григор Димитров във втория сет, като двамата тенисисти започнаха с размяна на сервис геймове. Финландецът изпусна да пробие първата ни ракета в четвъртия гейм, пропилявайки три брейк бола. Григор Димитров обаче проби световния номер 44 в петия гейм и поведе с 3:2. Хасковлията може да затвори мача в деветия гейм на втория сет, но пропиля два мачбола. Димитров обаче се поправи с гейм на нула, с който сложи край на спора при 6:4.

Това е втора победа над Григор Димитров над Емил Русувуори в рамките на 20 дни, като българинът победи този съперник на Ролан Гарос със 7:6(4), 6:3, 6:4.