Браво! Гришо е на 1/2 финал в Ротердам!

0
grigor dimitrov parizh

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров се класира за трети път в кариерата си на полуфиналите на турнира от категория АТР 500 в Ротердам след близо тричасов оспорван дуел с рожденика днес Алекс де Минор – 6:3, 3:6, 7:6(6) за 158 минути.
Гришо вече има 159 спечелени тайбрекове в кариерата си при 150 загубени, а през този сезон равносметката му е 4-2. Загубените “дълги геймове” са от Стефанос Циципас в третия сет на дуела им на United Cup и от Новак Джокович в първия сет на срещата им на Australian Open. Преди това в Мелбърн срещу Карацев Димитров бе спечелил първия си тайбрек, а тази седмица в Ротердам добави другите три на сметката си – сега срещу Де Минор и двата при успеха срещу световния номер 10 Хуберт Хуркач.

Следващият съперник на Димитров в Ротердам ще бъде Даниил Медведев, който елиминира шампиона от миналата година Феликс Оже-Алиасим с 6:4, 6:2.Това е трето негово участие на полуфиналите в нидерландската зала след 2013-та (загуба от Хуан Мартин дел Потро) и 2018-а (победа над Давид Гофен).