Браво! Гришо е на 1/2 финал и в Марсилия!(ВИДЕО)

0

Григор Димитров се класира на полуфинал в Ротердам, след като победи с 2:1 сета (7:6 (2), 3:6, 6:4) казахстанеца Александър Шевченко.

В първия сет играта бе изключително равностойна, като не се стигна дори до точка за пробив. В тайбрека Григор показа по-добра игра и взе първия сет след 7:2 в тайбрека.

Шевченко не се сломи от загубената първа част и проби Григор още при първия му сервис гейм, а след това затвърди пробива и поведе с 3:0. Казахстанецът имаше нужда от четири сетбола преди да успее да спечели втората част и да изравни общия резултат. В решителната трета част играта бе равностойна, а в десетия гейм Григор стигна до три точки за пробив, повеждайки с 40:0 на сервис на Шевченко.

В битка за място на финала Димитров ще се изправи срещу победителя от двубоя между Андрей Рубльов и Алекс Де Минор.