Браво! 4000 гледаха ветераните на Етър и Ман Юнайтед(СНИМКИ)

0
-
-

4000 души видяха невероятно шоу и страхотен футболен празник на мача между ветераните на „Етър” и „Манчестър Юнайтед”. Публиката приветства майсторски изпълнения на „червените дяволи”, но и горещо посрещна и аплодира своите любимци – играчите на шампионския „Етър”. На трибуните бяха спортният министър Красен Кралев, голямата българска лекоатлетка Йорданка Благоева, Даниел Панов, шефовете на шампионския „Етър” Тошо Кръстев, Павлин Генчев и Иван Ангелов, и още ред официални гости. Главният „виновник” този празник изобщо да се състои – Емил Йорданов, страхотно надъхваше зрителите, дори и в отсъствието на заболелия шоумен Шкумбата.
Богата програма предшестваше мача. Започнаха я децата от четири футболни школи, като турнирът бе спечелен от „Болярчета”, постигнали две победи, следвани от „Беломорец” (Асеновград) с треньор Георги Попиванов, „Орлета” (Пазарджик) и „Етър”. Възпитаниците на „Елита” изпяха песента на Руслан Мъйнов за Велико Търново, имаше изпълнения на Василена Василева от ДЕС „Румина”, а след излизането на двата отбора „Пеещи камбанки” изпяха химните на двата отбора „Откак се е, мила моя майно льо” и „Glory Glory Man United”.
„Етър” събра звездния си отбор, от който липсваха само Балъков и Чакъров, както и отишлите си Трифон Иванов и Петьо Рашев. В 3-ата минута целият стадион стана и с едноминутни аплодисменти почете паметта на Трифон, а агитката спусна огромни транспаранти с неговия лик.  Преди срещата всички футболисти от двата тима получиха юбилеен плакет и специален шал за мача с емблемите на двата клуба.
За „Етър” играха Донев, С. Христов, Киряков, Цветанов, Попиванов, Димов, Г. Генчев, Кислов, Б. Генчев, Байчев, Гайдарски, Г. Георгиев, Данков, Арнаудов, Ем. Димитров, Хр. Белчев, Лъхчиев, Аргиров, водени от скамейката от Г. Василев и Ст. Петров.
За „Манчестър Юнайтед” излязоха Ник Кълкин, Джонатан Грийн, Лий Мартин, Дейвид Мей, Кристофър Каспър, Бенджамин Торнли, Майкъл Грей, Сами Макилрой, Дани Уебър, Ръсел Биърдсмор, Дарик Бразал, Кейт Гилеспи и Лий Хендри.
Гостите показаха по-добра физическа форма и атакуваха често чрез опасния Дани Уебър, но Кольо Донев, Цанко Цветанов и колегите му от защитата имаха навременни намеси. В 10-ата минута Бончо Генчев напредна и центрира отляво, но Кислов не успя да засече топката. Британците поведоха в средата на полувремето с две попадения на подсилилия ги Лий Хендри от „Астън Вила”, като първият му гол бе много майсторски и обра овациите.
После „виолетовите” шампиони натиснаха и в 23-ата минута получиха дузпа от рефера Й. Дурчев за събаряне на Попиванов. Ударът на Георги Георгиев обаче бе отразен от Ник Кълкин. До почивката Игор Кислов два пъти пробва мерника си, но първият удар мина до десния стълб, а красива парабола прати топката на сантиметри над напречната греда. „Червените дяволи” отговориха с опасен удар, който Донев отклони в гредата и оттам в корнер.
През втората част ветераните на „Манчестър Юнайтед” продължиха да атакуват опасно и Дани Уебър и Джонатан Грийн доведоха нещата до 0:4. Имаше обаче и емоция във виолетово – в последната минута Бончо Генчев с фантастична задна ножица оформи крайното 1:4, хвърляйки в бурен възторг трибуните.Стотици хора хукнаха след последния сигнал за снимки със своите любимци. Велико Търново отново показа, че може да прави футболни празници, за което огромни благодарности към Националния фенклуб „Манчестър Юнайтед България”, към „Етър”, към спонсорите „Прити”, „Бритос”, Община В. Търново и всички по трибуните и на терена, направили незабравимото шоу. Респект!