Брага би Лудогорец в мач с 6 гола и почти го изхвърли от Европа (ВИДЕО)

0

Лудогорец загуби гостуването си на Брага в двубой от четвъртия кръг в група F на Лига Европа. На „Естадио Мунисипал“ разградчани отстъпиха с 2:4. Със загубата си днес „орлите“ намалиха до минимум шансовете дори за третото място, което дава право на продължаване в Лига на конференциите.

В 16-ата минута Рикардо Орта стреля от границата на наказателното поле, насочвайки топката в долния ляв ъгъл на вратата. Кахлина обаче плонжира и улови.

В 21-ата минута Брага по чудо не поведе. Галено проби мощно отляво, преодоля Икоко и Десподов, нахлу в наказателното поле и от стреля по диагонала от ъгъла на вратарското. Топката обаче премина покрай лявата греда.

Само 60 секунди по-късно домакините имаха още по-сериозно положение. Коуто пусна успореден пас отдясно, Рикардо Орта засече. Топката обаче срещна напречната греда, след което още веднъж тупна още веднъж на горната греда, но в крайна сметка гол не падна.

В 25-ата минута очакваното се случи. Ал Мусрати стреля мощно от сериозна дистанция, Кахлина не реагира добре на насочената в него топка, изби неуверено и кълбото спря в мрежата му за 1:0.

В 32-ата минута Медейрош нанесе силен удар извън наказателното поле. Кахлина отново не бе убедителен и не успя да улови. Вердон обаче се намеси решително, избивайки топката току преди футболист на домакините да направи добавка отблизо.

60 секунди по-късно Лудогорец изравни. Доминик Янков изведе чудесно Сотириу сам срещу вратаря. Кипърецът пък с техничен удар от точката за изпълнение на дузпа прати топката в мрежата за 1:1.

Радостта на „орлите“ обаче трая твърде кратко, след като Брага възстанови аванса си в 37-ата минута. Медейрош получи пас на метър след точката за изпълнение на дузпа и от движение прати неспасяемо топката под напречната греда за 2:1.

След още 180 секунди Брага сложи точка на спора. Галено бе изведен в наказателното поле, успя да овладее трудна топка и от границата на вратарското преодоля Кахлина за 3:1.

В 52-ата минута Витиня стреля от наказателното поле. Кахлина обаче с чудесен рефлекс предотврати нов гол за домакините, избивайки в корнер.

В 58-ата минута Лудогорец можеше да върне интригата в мача. Янков изведе Десподов сам срещу вратаря. Последният опита шут покрай Матеус, който обаче успя да докосне топката и тя премина на сантиметри от лявата греда, излизайки в корнер.

В 73-ата минута Брага стигна до четвърто попадение. Икоко върна слабо към Кахлина. Марио Гонсалес пресече и останал сам срещу вратаря не сгреши за 4:1.

6 минути по-късно Лудогорец върна едно попадение. Десподов центрира от корнер. Игор Пластун засече с глава пред вратарското поле за 4:2.

Минутка преди края на редовното време Гонасалес засече опасно с глава центриране в наказателното поле. Кахлина обаче успя да избие пред голлинията.