Божката Краев си гарантира поне второ място в Австралия(ВИДЕО)

0

Божидар Краев заедно със своя отбор Уелингтън Финикс си гарантираха едно от първите две места в австралийската А-лига, след като се наложиха много трудно с 1:0 при домакинството над Мелбърн Виктъри от 25-ия кръг на шампионата. Така два кръга преди края на редовния сезон новозеландският отбор със сигурност ще бъде първи или втори в крайното класиране, което означава, че ще пропусне първия етап от плейофите и директно се класира за полуфиналната фаза. Не само това, но Уелингтън Финикс си гарантира и домакинско предимство в полуфинала, където победителят се решава в една среща.

Краев започна като титуляр за Уелингтън срещу Мелбърн Виктъри, но бе заменен в 82-ата минута.Единственото попадение в двубоя падна в петата минута на добавеното време. Защитникът от Нова Зеландия Фин Сърман донесе така важните три точки за Уелингтън.

Така отборът на юношата на Левски се върна на върха в класирането с актив от 49 точки, но вторият Сентрал Коуст Маринърс може да си върне първото място, ако спечели при гостуването си на Уестърн Юнайтед в събота. Третият Мелбърн Виктъри изостава на осем точки от Уелингтън и на практика новозеландците са недостижими за тях.