Божката Краев с нова важна победа в Австралия!(ВИДЕО)

0
bozhidar kraev

Уелингтън Финикс се наложи над Нюкасъл Джетс с 2:1 в мач от 14-ия кръг в австралийската А-лига. Българинът Божидар Краев изигра пълни 90 минути за „фениксите“, като имаше изключително добра успеваемост от 96% при своите подавания, а единствения му удар в очертанията на вратата на Нюкасъл бе отразен от стража на Джетс – Райън Скот.

След този успех Уелингтън Финикс удържа върха в Австралия, като тимът на Краев е начело с 28 точки, докато Нюкасъл Джетс е на 10-то място с 16 пункта.

Уелингтън получи правото да изпълни дузпа още в началните минути на срещата, след като Март Ната влезе неразчетено в краката на противник, като го фаулира. Алекс Руфър се нае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и реализира в 5-ата минута.

Нюкасъл имаше страхотна възможност да изравни резултата в 37-ата минута, когато Коста Грозос стреля от далечна дистанция, но Алекс Паулсен направи страхотно спасяване.

Джетс успя да възстанови паритета в резултата в 80-ата минута, когато Грозос комбинира с Трент Бухагиър, чийто удар от средна дистанция порази целта.

Уелингтън обаче успя да се отърси и посредством Оскар Завада отново си върна преднината, след като полякът бе точен във вратата на Нюкасъл Джетс в 87-ата минута.

Следващият мач на Уелингтън Финикс в австралийското първенство е на 2 февруари от 10:45 часа българското време, когато тимът на Божидар Краев гостува на Бризбейн Роър.