Божката Краев с нова важна победа в Австралия(ВИДЕО)

0
-
-

Уелингтън Финикс се наложи над Сидни с 2:1 в мач от 21-вия кръг в австралийското първенство. Българинът Божидар Краев изигра пълни 90 минути за своя тим, който продължава да бъде лидер с актив от 43 точки и е на три от втория Сентръл Коуст Маринърс, който е с 40 пункта и мач по-малко. Докато Сидни продължава да бъде на 5-та позиция с 31 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на гостите от Сидни, които успяха да излязат напред в резултата още в 6-ата минута. Антони Касерес комбинира с Роберт Мак, който прати топката в мрежата, за да даде аванс на своя тим.

Коста Барбарусис получи топката в наказателното поле на Сидни и стреля с първото си докосване в 12-ата минута, но Андрю Редмейн отрази.

Габриел Лакерда засече центриране от корнер в 25-ата минута, но ударът му рикошира право в напречната греда, а Уелингтън Финикс изкара истински късмет в тази ситуация.

Сидни успя да вкара и втори гол в 25-ата минута посредством Джордан Кортни-Пъркинс, който се възползва от рикошет в наказателното поле на Уелингтън. След проверка с ВАР обаче той не бе зачетен заради игра с ръка в хода на нападението.

След центриране в наказателното поле на Сидни след изпълнение на статично положение в 42-рата минута, Фин Сърман засече топката с глава, но стражът на Сидни Радмейн отрази.

На старта на второто полувреме Уелингтън успя да възстанови паритета в резултата, след като в опита си да изчисти топката, Хейдън Матюс я прати в собствената си врата.

Уелингтън успя да осъществи и пълния обрат в 69-ата минута, когато Юстин Салас комбинира с Коста Барбарусис, който засече топката в наказателното поле на Сидни и преодоля Редмейн, за да донесе успеха на своя тим.

Следващият двубой на Уелингтън и Божидар Краев е на 31 март от 2:00 българско време.