Бойно реми между Берое и Локо (Пд)

0
zara live24894

Берое и Локомотив(Пловдив) завършиха 2:2 в един интригуващ двубой. Двата тима предложиха добро качество в приятната априлска вечер под Аязмото в Стара Загора.

Първото положение в срещата бе изградено от  „смърфовете“. Димитър Илиев пусна извеждащ пас към Бабакар Дион, който от аутлинията подаде за Мичи Нтело,  но той бе затворен и нанесе много неточен удар.

Берое отговори в шестата минута. Карлос Алгара отне топката на около 30 метра от вратата, напредна и стреля технично с външен фалц, но встрани от вратата на Кристиан Томов. Още от началото и двата отбора заложиха на бърз и нападателен футбол, което се хареса на претенциозната публика в Стара Загора.

Десет минути след началото на срещата се стигна до принудителна смяна в състава на гостите. Евандро се контузи, а на негово място влезе Ивайло Иванов.

В 15-та минута Себастиян Вия изведе Берое напред, след изпълнение на дузпа. Тя бе отсъдена след намесата на ВАР-системата, като самият Вив бе спънат в наказателното поле от вратаря Хорхе Сегура.

След това изненадващо и двата отбора намалиха оборотите, като липсваха и полжения пред двете врати. В 32-та минута обаче бе отсъдена дузпа в полза на Локомотив, която Димитър Илиев превърна в гол. Наказателният удар бе отсъден заради спъване в наказателно поле на Мичи Нтело от вратаря на Берое Артур Мота.

В 42-рата минута Уерик Каетано  стреля зад централната линия, но ударът му премина над вратата на Локомотив Пловдив.

Във във втората добавена минута, Трибуле намери Лучано Скуадроне, който стреля по диагонал, а Томов изби в корнер, от който не последва нищо интересно.

Две минути след подновяване на играта Трибуле реализира втори гол за домакините след една добра атака.

Локомотив обаче отговори веднага и само след минута Лясков изравни след удар с глава. При ситуацията централните защитници на Берое буквално заспаха и позволиха на Лясков да реализира.

След вихреното начало на втората част следващите 15-ина минути темпото на игра отново бе ниско и голови ситуации липсваха.

В 75-ата минута Себастиан Вия проби великолепно по левия фланг, навлезе в наказателното и намери Вини Трибуле, който стреля от вратарското поле, но бе блокиран от Ангел Лясков.

В 88-та минута Берое отбеляза трети гол чрез Сагардия, но попадението бе отменено заради нарушение срещу Кандем. Съдийското решение обаче бе дискусионно.

В 90-та минута Рамос стреля опасно с глава, но топката излезе в аут. Бе дадено 7-минутно продължение, но резултатът остана непроменен.

Легенда на Ботев (Пд): Очаквам финал за Купата! ЦСКА ще е „под пара“ и ще има напрежение