Бойно реми между Славия и Ботев

0
430494721 18300591889198951 91301014095168575 n

Славия и Ботев(Пловдив) завършиха наравно 2:2 в шампионатен мач на стадион „Александър Шаламанов“.

В 5-ата минута Ботев Пловдив отправи първия точен удар посока една от двете врати. Ехидже Укаки стреля, но не успя да затрудни Светослав Вуцов.

Четири по-късно домакините организираха първата си по-опасна атака. Защитата на „канарчетата“ се справи. Топката обаче стигна до Тони Тасев, който опита да комбинира със свой съотборник. Получи се рикошет в ръката на Ехидже и главният съдия Волен Чинков посочи бялата точка. Зад топката застана Тасев, който преодоля Матвей Игонен, въпреки че стражът хвана ъгъла.

Ботев натисна в търсене на изравнителен гол. В 19-ата минута Светослав Вуцов трябваше да се намесва. Самюел Акере догони топката, преди тя да напусне очертанията на терена и центрира. На далечната греда бе Атанас Чернев, чийто удар с глава беше отразен.

В 25-ата минута защитата в бяло се справи с центриране в наказателното поле. Топката попадна на пътя на Ехидже, чийто удар от въздуха прелетя високо над напречната греда.

Половин час след началото Антоан Конте напредна по десния фланг и намери във вратарското поле Мартин Секулич, който направи по-сложното. От непосредствена близост не намери целта. Малко след това Джеймс Ето‘о също засече центриране, но от левия фланг. И той не бе точен – над вратата.

В началото на второто полувреме двата отбора си размениха набързо два гола. Първо, гостите изравниха. Точен бе юношата на Славия Янис Карабельов. Това бе причината той да не отпразнува попадението. Акере и Ивелин Попов комбинираха добре. Последният центрира във вратарското поле, където Карабельов надскочи Велко Йеленкович и с глава преодоля Вуцов.

Секунди по-късно Славия отново излезе напред в резултата. Тони Тасев напредна към наказателното поле и стреля. Получи се лек рикошет в крака на Ерол Дост, който заблуди Игонен. Топката влетя в близкия му ъгъл, а стражът на Ботев Пловдив беше хванат в крачка.

Четвърт час преди изтичането на редовното време късметът покри Славия. Влезлият преди минути от резервната скамейка Дилан Мертенс проби отляво, навлезе в наказателното поле и стреля. Топката разтресе напречната греда. Светослав Вуцов нямаше никакъв шанс за намеса.

В 78-ата минута защитата на Славия не се справи убедително с центриране в наказателното поле. Дилан Мертенс стреля от дъгата, а Вуцов замръзна. Отново късмет за Славия, че топката не намери мрежата.

В 87-та минута Георги Николов изравни и реално  донесе точката на гостите.

В 1-вата минута от добавеното време Фаустас Степонавичус беше изпуснат от защитата на Славия. Той нахлу на скорост в наказателното поле, но при опита си да комбинира със съотборник сбърка. Топката се насочи към вратата на Вуцов. Вратарят внимаваше и улови.