Бойко реми между Созопол и Добруджа

-
-

Созопол и Добруджа не успяха да се победят в първия мач от новия сезон на Втора футболна лига. Срещата се игра пред около 800 зрители на стадион Арена Созопол и завърши при резултат 1:1.

Двубоят започна динамично в едно прилично темпо за нивото на втория български ешелон. Първата опасност все пак сътвориха гостите от Добрич, след като в 6-тата минута Ерай Карадайъ стреля опасно с глава към вратата на Созопол. Вратарят Андонов обаче успя да избие топката в корнер.

В 25-та минута домакините бяха на косъм да открият резултата. След центриране от статично положение Мариян Димитров от непосредствена близост насочи топката към вратата на Добруджа, но след рикошет коженото кълбо излезе в ъглов удар.

В 29-тата минута резултатът бе открит в полза на ПФК Добруджа. Нелепо поведение на защитниците на Созопол позволи на Ерай Карадайъ да изведе своя отбор напред.

В 41-вата минута съдията отсъди 11-метров наказателен удар в полза на небесносините. Номер 23, Диян Молдованов, изпълни дузпата и изравни резултата малко преди края на първото полувреме.

През втората част играта се понакъса и падна като качество. Домакините от Созопол все пак търсеха по-настойчиво победата. В 61-та минута Иван Колев пропусна невероятно положение да изведе своя тим напред, излизайки сам срещу вратаря на гостите. Битката продължи, минутите течаха но резултатът оставаше непроменен.

В 77та минута вратарят на Созопол Росен Андонов отрази много опасен изстрел на резервата Цветан Илиев.

7 минути преди края на редовното време бърза атака на гостите доведе до силен удар от средно разстояние отново на Цветан Илиев, но топката излезе в аут.

В крайна сметка срещата завърши с подялба на точки от двата отбора.

Стартови състави:

ФК Созопол: Росен Андонов (24) – вратар, Мариян Димитров (2), Петър Кюморджиев (11) – капитан, Диян Молдованов (23), Димитър Жеков (15), Сава Савов (21), Стефан Стойнов (6), Антонио Ласков (91), Венцислав Гюзелев (8), Кристиян Парашкевов (99), Иван Колев (27)

Резерви: Никола Бобчев (1) – вратар, Мурад Ибраим (20), Расим Сюлейман (14), Ариф Ферадов (18), Радослав Байчев (30), Кристиян Иванов (7), Георги Господинов (16)

Старши треньор: Маргарит Димов

ПФК Добруджа 1919: Димитър Илиев (12) – капитан, вратар, Иво Димитров (27), Симеон Митев (16), Ахмед Адемов (6), Цветелин Радев (5), Якуб Идризов (4), Денис Кадир (7), Иван Цачев (18), Ерай Карадайъ (99), Християн Казаков (10), Илиян Капитанов (21)

Резерви: Иван Ангелов (1) – вратар, Йордан Радев (2), Дони Дончев (23), Цветан Илиев (17), Ивайло Лазаров (9), Дейвид Венциславов (8), Стефан Митев (11)

Старши треньор: Светослав Петров

Главен съдия: Петър Кузев