0
Daniel Asenov
-
-

Националът Боян Асенов спечели купата за най-техничен боксьор на завършилия в Скопие международен турнир по бокс за мъже „Златен гонг“. Най-малкият от братята Асенови стана първи в своята категория до 56 кг, след като на финала спечели срещу Леотрим Рексепи от Косово с прекратяване на срещата в третия рунд при 2:0 в негова полза.

Със злато при 91-килограмовите се окичи и Иван Мечков, който спечели с единодушно решение на съдиите (3:0) във финала срещу словенеца Грегор Скрянец. Двамата ни боксьори бяха извеждани за своите срещи от треньора Валентин Поптолев.

В същото време на първенството на страните членки на ЕС във Валядолид Кирил Рисунов загуби с 1:4 съдийски гласа срещата си в кат. до 60 кг от грузинеца Отар Ераносян и отпадна. Така на 1/4-финалите от четиримата българи ще боксират Тинко Банабаков (52 кг) и Петър Белберов (+91). По-рано загуба претърпя и Стефан Иванов (56).