Ботев (Пловдив) удари врачанския си съименник с 2:0 (снимки)

0
436424531 18305687140198951 4056684303678554439 n

Ботев(Пловдив) победи Ботев(Враца) с 2:0 и  влезе в Топ 6 с актив от 41 точки.

Футболистите на домакините излязоха със специални фланелки с изписан номер 93 в подкрепа на нападателя Георги Николов, който е със скъсани кръстни връзки и менискус.

В 12-ата минута Мартин Смоленски центрира от корнер и намери Даниел Генов стреля от около точката на дузпата и нацели тялото на Николай Минков. Гостите имаха претенции за дузпа, но те бяха неоснователни.

В 22-рата минута се стигна до първото добро положение в срещата, като то бе на сметката на гостите. Мирослав Маринов проби по левия фланг и стреля прецизно към горния ляв ъгъл, но Хидайет Ханкич се протегна и изби в корнер.

В 25-ата минтуа Ботев Пловдив стигна до първия си удар в мача. Джеймс Ето’о си откри пространство за удар и пробра късмета си от дистанция, но топката прелетя много високо над вратата на Красимир Костов.

Три минути след това „канарчетата“ бяха много близо до откриващо попадение. Джеймс Ето’о пусна великолепно извеждащо подаване към Ехидже Укаки, който се озова непокрит на десния фланг и излезе очи в очи с Костов, който затвори ъгъла и изби.

В 32-рата минута Ехидже Укаки изведе отлично Мохамед Брахими в наказателното поле, той нанесе диагонален удар към долния десен ъгъл, Костов закачи топката, но не успя да я избие и тя влезе в мрежата. Голът обаче не бе признат заради тънка засада.

Седем минути след това Ботев Пловдив все пак излезе напред в резултата. Мохамед Брахими пусна към Дилан Мертенс, който се възползва от неразбория в отбраната на Ботев Враца, и с хубав индивидуален пробив отляво, последван от неспасяем удар в близкия десен ъгъл вкара за 1:0

В 45-ата минута след центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле на „жълто-черните“ Марко Мажуга стреля, но бе блокиран. Малко след това врачани имаха претенции за дузпа за препъване на Ето’о срещу Браян Мендоса, но Ивайло Ненков не видя контакт и не посочи бялата точка.

В 58-ата минута ново попадение на Ботев Пловдив не бе признато. След хубава атака на „канарчетата“ Мохамед Брахими беше изведен на стрелкова позиция и с удар по земя в долния десен ъгъл преодоля Красимир Костов, но отново се оказа в нередовна позиция.

Минута след това се стигна до принудителна смяна в състава на Ботев Враца, след като Мирослав Маринов се контузи и на неговото място се появи Бубакар Траоре. Час игра след началото на срещата Клери Сербер получи центриране отдясно от Марко Мажуга и засече с глава, но над вратата на Ханкич.

В 62-рата минута Мертенс нанесе тежък удар от границата на наказателното поле, който бе спасен от Красимир Костов, Брахими пробва добавка, а Костов изби в корнер. При последвалото центриране на Константинос Балоянис в наказателното поле на гостите непокрит бе Антонио Перера, който с глава покачи на 2:0.

В 68-ата минута Даниел Генов опита да намали изоставането на Ботев Враца, след като стреля от добра позиция от пряк свободен удар, но над вратата на Хидайет Ханкич.

В 83-ата минута играчите на Ботев Пловдив опитаха нещо хитро, като Ивелин Попов изпълни бързо свободен удар, като намери Мартин Секулич, който вкара топката в мрежата, но голът не бе признат, тъй като нямаше сигнал за изпълнение на фала. При повторното изпълнение Попето нанесе много неточен удар.

В добавеното време на срещата Ивелин Попов напредна добре през центъра, след което намери Фаустас Степонавичюс на десния фланг, той се озова на стрелкова позиция, но ударът му премина покрай вратата на Ботев Враца.