Ботев взе с дузпи голямото пловдивско дерби при ветераните

0
lokomotiv pd botev veterani

Ветераните на Локомотив (Пловдив) отпаднаха от държавното първенство. „Черно-белите“ завършиха наравно 1:1 в редовното време с Ботев (Пловдив), но дузпи донесоха крайния успех на „жълто-черните“ 4:5. Областният финал се игра от 15:00 часа на помощния терен в спортен комплекс „Локомотив“.

В 6-ата минута на мача гостите успяха да поведат за 0:1. В заключителните минути на първата част Локомотив организира няколко опасни атаки. В 33-ата минута Георги Мечечиев се озова сам срещу стража на Ботев, но стреля право в него. В 34-ата минута Ванчо Траянов намери Здравко Лазаров в наказателното поле, който прати топката на сантиметри от горната греда. В 39-ата минута силен шут на Ванчо Траянов бе избит в корнер.

В 60-ата минута Локомотив възстанови равенството. Александър Тунчев засече с глава центриране от фаул за 1:1. Малко след това Здравко Лазаров стреля директно от фаул, стражът на гостите изби. В заключителните секунди на мача „черно-белите“ можеха да реализират. Здравко Лазаров получи топката в малкия пеналт и стреля, вратарят на Ботев отново бе на мястото си и спаси.

При изпълнението на 11-метровите наказателни удари, ветераните на Ботев бяха по-хладнокръвни и спечелиха с 4:3, а за Локомотив пропуснаха Христо Телкийски и Стефан Саламанов.