Ботев Враца запази елитния си статут без напрежение

0

Ботев Враца запази елитния си статут в Първа лига без особено напрежение, след като се наложи с 3:2 срещу Етър Велико Търново на стадион „Александър Шаламанов“ в София в решаващия плейаут.

Ботев Враца можеше да поведе в резултата още в 5-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Етър, Ловре Кнежевич изпусна Браян Переа, който стреля, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на Христо Иванов.

В средата на първото полувреме Йоан Бауренски изведе Юлиан Ненов в наказателното поле на Етър, а той стреля, но право в ръцете на Христо Иванов.

В 30-ата минута Антонио Георгиев сбърка и подари топката на Ловре Кнежевич, който напредна и стреля, но в аут.

В края на първата част Цветомир Тодоров засече с глава центриране отляво, но ударът му не затрудни Красимир Костов, който улови безпроблемно.

Ботев Враца поведе с 1:0 в 49-ата минута, когато Браян Переа подаде към Чавдар Ивайлов, който подаде към Юлиан Ненов, а той с премерен удар вкара топката във вратата на Христо Иванов.

В 60-ата минута Стефан Гаврилов направи много сериозен пропуск. Браян Переа отклони с глава топката към Стефан Гаврилов, който успя да овладее и се озова в страхотна позиция, но беше спрян, преди да успее да отправи завършващ удар.

Три минути по-късно Гаврилов се отчете с нов уникален пропуск. Юлиан Ненов го изведе на страхотна позиция в наказателното поле на Етър, но ударът му премина високо над вратата на Иванов.

Ботев Враца поведе с 2:0 в 74-ата минута, когато Мартин Николов намери с дълго извеждащо подаване Браян Переа, който овладя майсторски топката и технично прехвърли Христо Иванов.

Десет минути по-късно Ботев Враца поведе с 3:0. Йоан Бауренски засече с глава центриране на далечната греда. Със сетни усилия Христо Иванов успя да избие в корнер. При последвалото центриране Бауренски отново беше изпуснат от защитниците на Етър и този път не сбърка – 3:0.

Етър намали своето изоставане в мача в 89-ата минута, когато Ловре Кнежевич преодоля Красимир Костов за 1:3.

Етър вкара и втори гол в 90-ата минута, когато след центриране от фал в наказателното поле на Ботев Враца, Мариян Иванов засече топката и я вкара в левия ъгъл на вратата на Красимир Костов.

Етър нямаше сили за нищо повече, а Ботев Враца запази мястото си в Първа лига.