Ботев Враца разпиля за нула време Ботев Пловдив, мачът завърши с викове за оставки (ВИДЕО)

0
51378254 10161186457190237 3103448857334251520 n
-
-

Ботев Враца се наложи с категоричното 3:0 при домакинството на Ботев Пловдив в мач от 12-ия кръг на първенството. Петър Атанасов вкара две от попаденията за домакините, а първият гол в срещата бе дело на Даниел Генов. Трите гола за Ботев Враца паднаха в рамките на седем минути от 68-ата до 75-ата.
Тодор Неделев центрира опасно от фаул в наказателното поле на Ботев Враца, в 3-ата минута и Кристиан Димитров засече с глава, но топката бе уловена от Красимир Костов.
Още в следващата атака Валери Домовчийски нахлу отляво и центрира към Доминик Янков, който обаче прати топката в аут.
Даниел Генов бе изведен зад отбраната на Ботев Враца и излизаше сам срещу Янко Георгиев, но Еберт Кардосо го събори пред наказателното поле. Бразилският футболист на Ботев Пловдив бе изгонен с директен червен картон от съдията Николай Йорданов.
Тодор Неделев центрира опасно от фаул в 42-ата минута, в наказателното поле на Ботев Враца, Кристиан Димитров стреля с глава, но слабо и Костов спаси.
Валери Домовчийски отправи опасен удар в 47-ата минута, но Янко Георгиев спаси.
Ботев Враца поведе в резултата в 68-ата минута. Петър Атанасов центрира в наказателното поле на Ботев Пловдив, топката мина над Домовчийски, но попадна у непокрития Даниел Генов, който необезпокоявано я засече и откри резултата в полза на домакините.
Ботев Враца отбеляза втори гол в 71-ата минута. Валери Домовчийски подаде към Петър Атанасов, който не пропусна да вкара.
Домакините отбеляза трети гол в 75-ата минута. Даниел Генов центрира в наказателното поле на Ботев Пловдив, където Петър Атанасов овладя топката и след това я вкара във вратата на Янко Георгиев.
Ботев Пловдив претърпя четвърта поредна загуба в първенството. „Канарчетата“ нямат отбелязан гол в тези четири последни мача в елита.
Двубоят завърши с викове за оставки от страна на малцината фенове на Ботев Пловдив, които подкрепяха отбора при гостуването във Враца.
Ботев Враца вече има 12 точки, а Ботев Пловдив е предпоследен в класирането с 9 точки.