Ботев Враца на бараж,Монтана изпада след равенство в дербито на Северозапада(ВИДЕО)

0
-
-

Монтана и Ботев Враца завършиха при резултат 1:1 в решаващ мач за оставане в efbet Лига. При този резултат Монтана изпадна, а Ботев Враца ще играе бараж със Септември за оставане в Първа лига. Ако БФС не реши друго,разбира се… Давид Кики (34) даде аванс за домакините, но четири минути по-късно Дориан Бабунски възстанови равенството.

Домакините имаха отлична възможност още в 1-ата минута да открият резултата. Защитата на гостите не успя да избие топката при извеждащ пас и Николай Минков се озова зад гърба ѝ. Крилото нанесе изстрел от границата на наказателното поле, но Красимир Костов решително изби с крак.

В 8-ата минута Александър Башлиев с отличен извеждащ пас намери Давид Кики в наказателното поле. Бенинецът овладя, след което продължи към Тони Тасев, но последвалият изстрел на крилото премина над вратата.

В 29-ата минута домакините организираха бърза атака. Николай Минков получи отляво, след което навлезе навътре и стреля от границата на наказателното поле, Венцислав Керчев блокира изстрела, но топката прелетя опасно покрай левия страничен стълб и излезе в ъглов удар.

В 34-ата минута Монтана откри резултата. Тони Тасев отлично изведе Давид Кики зад гърба на защитата на гостите. Костадин Ничев не успя да избие, след което бенинецът елегантно с прехвърлящ удар реализира.

Четири минути по-късно врачани изравниха. Атанас Зехиров с великолепен пас намери Дориан Бабунски в наказателното поле. Нападателят овладя пред очите на централните защитници на домакините и елегантно реализира във вратата на Благой Макенджиев.

Домакините стартираха по-активно и втората част. В 47-ата минута Николай Минков проби през центъра и отправи изстрел от дистанция, но топката прелетя покрай десния страничен стълб.

Четири минути по-късно Монтана организира още една добра атака. Валери Христов центрира в наказателното поле, където Давид Кики не успя да играе с топката, но тя бе овладяна от Тони Тасев. Крилото мигновено стреля в близкия ъгъл, но покрай вратата.

Малко след това медицинските екипи на двата отбора влязоха на терена, след като Владимир Айтов и Мартин Николов си удариха главите при въздушен двубой.

В 73-ата минута гостите можеха да стигнат до пълен обрат, след като Христо Златински завъртя остро топката от ъглов удар, но Давид Кики изчисти пред голлинията, изпреварвайки Костадин Ничев.
Две минути по-късно Монтана поиска дузпа за игра с ръка на Венцислав Керчев, но Никола попов бе категоричен, че такава няма.

В 77-ата минута домакините имаха страхотна възможност. Николай Минков центрира остро в наказателното поле, където Мартин Николов изпревари Давид Кики, предотвратявайки опасността.

Малко след това ново центриране на Николай Минков не бе засечено от Тони Тасев от чиста позиция. В 80-ата минута Александър Башлиев прати отлично топката в наказателното поле, където Стефан Цонков стреля с глава, но право в ръцете на Красимир Костов.