0
Снимка: botev-vratsa.com
-
-

Ботев Враца и Пирин Благоевград завършиха 0:0 в мач от 24-ия кръг на Първа лига, който противопостави отбори, замесени в битката за оцеляване. Ботев Враца може да съжалява много, че не стигна до трите точки, тъй като игра много по-добре от своя съперник.

Още във 2-ата минута Браян Переа излезе на много добра позиция и стреля от границата на наказателното поле, но топката премина встрани от десния страничен стълб на вратата на Янко Георгиев.

В 16-ата минута Клери Сербер изведе зад гърба на отбраната на Пирин Даниел Генов, който се справи с бранител и стреля от границата на наказателното поле, но Янко Георгиев спаси.

След рикошет от изпълнен корнер в полза на Пирин в 23-ата минута, Славчо Шоколаров шутира от воле, но топката премина над напречната греда на вратата, пазена от Красимир Костов.

Ботев Враца стигна до най-чистото си положение в 30-ата минута, когато след центриране от десния фланг от страна на Браян Мендоса, който намери на втора греда Браян Переа. Нападателят на врачани отправи удар с глава, който обаче бе отразен от Георгиев.

В 42-ата минута Момчил Цветанов навлезе отляво в наказателното поле и отклони за Чавдар Ивайлов, който шутира, но покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Янко Георгиев.

Второто полувреме започна с натиск от страна на Ботев Враца. В 49-ата минута Даниел Генов шутира опасно от границата на наказателното поле, Янко Георгиев бе подготвен и успя да отрази.

Браян Переа излезе очи в очи срещу Янко Георгиев, но се засуети и шутира в тялото на стража и по този начин изпусна голяма възможност да открие резултата в 54-ата минута.

Само минута по-късно след рикошет топката се озова в краката на Момчил Цветанов, който шутира в десния ъгъл на вратата, но не успя да намери очертанията на вратата.

Клери Сербер подаде за Браян Переа, който навлезе в наказателното поле и отклони за Генов, който шутира, но ударът му бе блокиран в 64-ата минута. Последва добавка от страна на Сербер, но топката се спря в левия страничен стълб на вратата на Пирин.

Най-опасното положение за Пирин дойде в 85-ата минута, когато Борис Тютюков комбинира с Мартин Бачев, който шутира, но Красимир Костов се намеси при първия удар в очертанията на своята врата.

След това равенство Ботев Враца остава единадесети с 23 точки, докато Пирин е четиринадесети с 20 точки.