0
hebar botev vratsa
-
-

Хебър и Ботев Враца завършиха 1:1 в мач от единадесетия кръг на Първа лига. Хебър изигра много слаб мач, а Ботев Враца може да съжалява, че не стигна до победата, тъй като футболистите на Христо Янев изпуснаха три много чисти голови положения в последните 10 минути на срещата.

По този начин Хебър продължава негативната тенденция, в която се намира – пет мача без победа, от които четири загуби. Ботев Враца от своя страна продължава с положителната тенденция под ръководството на Христо Янев, след като тимът спечели четвърта поредна точка в последните две срещи.

Първият точен удар в мача дойде чак в 32-ата минута. Отправи го Георги Николов извън наказателното поле. Топката обаче бе насочена право във вратаря на гостите, който не срещна трудности с улавянето й.

Секунди по-късно футболист на Хебър не успя да преодолее Бариос от границата на вратарското поле. В ситуацията обаче бе маркирана засада, така че и евентуален гол щеше да бъде отменен.

В 40-ата минута Георги Вълчев изстреля истински снаряд от фал. Бариос обаче успя да боксира, запазвайки нулевото равенство.

240 секунди по-късно Хебър поведе. Ангел Бастунов изведе отлично Олексий Збун, който сам срещу вратаря не сгреши за 1:0.

Ботев Враца успя да изравни резултата в 67-ата минута.Мартин Смоленски изведе Бубакар Траоре. Петър Дебърлиев допусна сериозна грешка, а за Траоре бе невъзможно да изпусне на празна врата.

Ботев Враца можеше да стигне до победен гол в 80-ата минута. Гостите организираха бърза контраатака. Браян Переа напредна в наказателното поле на Хебър и опита удар, който бе блокиран. Топката се върна в колумбиеца, който подаде на Стефан Велев, който от отлична позиция в наказателното поле на Хебър прати топката над напречната греда на вратата на Петър Дебърлиев.

Шест минути по-късно пред Бастунов се откри много добра възможност, но ударът му бе спасен от Бариос.

В 90-ата минута Браян Переа направи много голям пропуск. Переа бе изведен сам срещу Дебърлиев, след което се опита да го прехвърли, но безуспешно, тъй като вратарят се намеси и спаси.

В първата минута на добавеното време на мача Переа изведе Траоре зад гърба на отбраната на Хебър, а той бе сам срещу Дебърлиев, но вместо да стреля реши да подава и сбърка.

В добавеното време на мача Христо Янев получи жълт картон от съдията Петър Кузев.

След това равенство Хебър остава десети с 12 точки, а Ботев Враца е единадесети с 10 точки.