Ботев (Враца) и Дунав (Русе) не можаха да се надвият в плейаута (ВИДЕО)

-
-

Ботев (Враца) завърши 0:0 с Дунав (Русе) в първия мач от плейаута за оставане в efbet Лига. Резултатът от днешния двубой бе от огромно значение за двата отбора. Все пак домакинското предимство се оказа недостатъчно за Ботев да победи.

В началото на първото полувреме играта се водеше предимно в центъра на терена като първият удар дойде в 11-ата минута. За гостите – Юлиян Ненов се откъсна и успя да центрира към Стефан Христов, но ударът му мина встрани от вратата. Отборът на домакините продължи да бъде по-притесненият в мача. В 25-ата минута се появи и първата възможност от страна на врачани като Ангел Лясков се оказа на добра позиция, но ударът му не промени резултата. Две минути по-късно играта се обърна в полза на русенци като Исаевски стреля с глава към вратата, но отново несполучливо. В 39- ата минута Атанас Зехиров изведе Петър Атанасов, който насочи топката извън целта. Точно преди края на първата част гостите от Русе имаха възможност да открият резултата от пряк свободен удар, но защитниците на Враца се пребориха първото полувреме да приключи 0:0.

Снимка: sportal.bg

Първата интересна ситуация през второто полувреме дойде в 65-ата минута, когато Доминик Янков отправи удар към вратата на Благой Макенджиев, но не успя да му създаде проблеми. В 73-ата минута домакините отново получиха шанс като Валери Домовчийски шутира към вратата, но топката бе отбита от защитник на гостите. В 85-ата минута Ботев получи шанс да открие резултата, но слабото изпълнение на Доминик Янков не помогна на врачани и мачът завърши наравно.