Ботев (Вр) удари Витоша с дузпа

0
Снимка: botev-vratsa.com

Ботев Враца победи Витоша Бистрица с 1:0 в последната си контрола преди подновяването на шампионата. Единственото попадение отбеляза Венцислав Христов в 34-ата минута от дузпа отсъдена за нарушение срещу Мирослав Маринов.

Момчетата на Росен Кирилов създадоха още няколко добри голови положения, но не успяха да отбележат второ попадение. В срещата участие взеха почти всички футболисти с изключение на леко контузените Антонио Георгиев и Даниел Генов.

Първата добра голова възможност дойде в 10-ата минута. Тогава Фелипе Са стреля от границата на наказателното поле, но изпрати топката високо над вратата. След още 5 минути игра Ботев направи силна атака. Мирослав Маринов получи топката на добра позиция, подаде успоредно на вратата, но пасът му бе блокиран.

Гостите имаха страхотен шанс в 20-ата минута, но Цветомир Вачев стреля над вратата на Федерико Бариос.

В 27-ата минута Мирослав Маринов даде прецизен пас към Венци Христов, нападателят стреля, но вратаря изби в ъглов удар.

След още 5 минути игра Христов отново бе изведен на голова позиция, стреля силно, но стражът отново се справи.

В 34-ата минута Мирослав Маринов бе съборен в наказателното поле и реферът Иво Андреев отсъди дузпа, която Венци Христов превърна в гол.

Само 3 минути по-късно Ботев сътвори добра атака. Венци Христов изведе Сантиаго Монтоя, той пусна към Мирослав Маринов. Нападателят се обърна, стреля, но защитник блокира топката и после тя бе избита пред голлинията.

В началото на второто полувреме Росен Кирилов направи няколко смени, а след още 5-6 минути игра пусна и останалите футболисти.

В 55-ата минута Любомир Василев спаси шут на нападател на Витоша.

В 60-ата минута добра атака на Ботев завърши с удар на Чавдар Ивайлов, но топката премина покрай левия стълб.

Малко по-късно добра контраатака завърши с хубав пас на Красимир Тодоров към Жан-Пиер Да Силва, но французинът бе изпреварен от вратаря.

4 минути преди края на двубоя Жан-Пиер Да Силва получи добре топката по десния фланг, преодоля съперник, центрира, тя стигна до Мартин Николов, който стреля от воле, но я изпрати в аут.

В последната минута Браян Переа изпълни добре пряк свободен удар, но покрай вратата. В следващата атака Ботев пропусна още един шанс. Шут на Жан-Пиер Да Силва бе спасен от вратаря.

БОТЕВ: Федерико Бариос (20 – Алан Миналия, 46 – Любомир Василев, 60 – Красимир Костов), Браян Мендоса (50 – Диего Фераресо), Меси Биатомусока (46 – Лиус Фелипе Соарес), Луис Гузман (50 – Мартин Кавдански), Рафаел Мартинес (50 – Мартин Николов), Йохан Валбуена (46 – Мартин Атанасов), Сантиаго Монтоя (50 – Чавдар Ивайлов), Мирослав Маринов (50 – Стефан Гаврилов) , Виктор Василев (50 – Красимир Тодоров), Фелипе Са (50 – Жан-Пиер Да Силва), Венцислав Христов (50 – Браян Переа)

ВИТОША: Борис Груев, Джулио Чарлов, Слави Паскалев, Здравко Панов, Теодор Димитров, Кристиан Кочилов, Кристиан Димитров, Мартин Станкев, Томи Костадинов, Станислав Петров, Цветомир Вачев (Цветелин Ставрев, Радослав Илиев, Велиян Спасов, Давид Ганчев, Георги Амзин, Кристиян Узунов, Деян Христов, Емил Гъргоров, Георги Божилов, Мартин Фоторинов, Ясен Пелитов, Пресиян Първанов)