botev vraca otbor
Снимка: facebook.com/BotevVratzaOfficial
-
-

Ботев (Враца) победи Славия в контролна среща. На стадион „Александър Шаламанов“ гостите се наложиха с 3:1.

В седмата минута удар на Иван Минчев стреля от пряк свободен удар премина над вратата.

Скоро след това Клери Сербер бе изведен сам срещу вратаря, който обаче демонстрира страхотен рефлекс и успя да избие изстреля в корнер.

Славия поведе в 50-ата минута. Николай Христов бе точен с прецизен шут от наказателното поле за 1:0.

Само 120 секунди по-късно удар на Зеедорф профуча покрай целта.

Ботев изравни след час игра. Даниел Генов пресече недорбо подаване на Марков към Георгиев, след което навлезе в наказателното поле и прати топката в мрежата на влезлия като резерва Георги Петков за 1:1.

Четвърт час преди края на редовното време гостите осъществиха обрат. Даниел Генов открадна топката от Мартин Георгиев, излезе сам срещу вратаря и без проблеми се разписа за втори път в мача за 1:2.

Възпитаниците на Христо Янев сложиха точка на спора в 82-рата минута. Бубакар Траоре беше изведен на отлична позиция, преодоля Георги Петков и на празна врата не сгреши, оформяйки крайното 1:3.

СЛАВИЯ: 12. Николай Кръстев, 98. Георги Търтов, 4. Виктор Генев, 6. Мартин Георгиев, 22. Куентин Зеедорф, 17. Ерол Дост, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 11. Кристиан Добрев, 88. Тони Тасев, 20. Николай Христов

БОТЕВ (ВРАЦА): 1. Любомир Василев, 23. Браян Мендоса, 10. Спас Георгиев, 28. Едуардо Кунде, 27. Меси Биатомусока, 37. Марио Киконда, 88. Иван Нешков, 19. Браян Переа, 15. Мирослав Маринов, 11. Ласана Н’Диайе, 8. Клери Сербер