Ботев Вр удари класически Царско село и остава в Първа лига(ВИДЕО)

0
-
-

[арско село и Ботев Враца се изправиха един срещу друг на стадиона в комплекса на Околовръстното шосе в София и завършиха при резултат 0:3. Петър Атанасов откри резултата в София след 61 минути игра, а шест по-късно удвои актива на гостите. В 74-ата феноменален гол на Чавдар Ивайлов донесе трето попадение за гостите. Така царете ще играят бараж за оставане в Първа лига, а Ботев ще го избегне.
През първото полувреме на срещата двата тима не предоставиха кой знае колко интересни ситуации пред двете врати. Темпото в София бе доста бавно, но и това донякъде бе логично, след като термометрите показваха 32 градуса по Целзий през първите 45 минути.
В 37-ата минута на срещата Уесли Ната стреля опасно от пряк свободен удар, ала топката профуча край десния страничен стълб на Костов. В последната минута от редовното време на първата част домакините създадоха добро нападение отдясно чрез Бахамбула. Той центрира към Минчев. Той стреля с глава, но не намери очертанията на вратата на Костов.
Само първият в групата ще се спаси, докато останалите два тима отиват на плейофи срещу Септември София и Монтана от Втора лига. Това предвещава един напрегнат сблъсък, като и двата отбора ще се пазят от грешки, които може да се окажат фатални. Със старта на втората част домакините направиха две положения. Първо в 47-ата центриране отляво на Симеон Мечев бе отиграно от Георги Минчев. Все пак последва спасяване на Красимир Костов. Секунди по-късно пък Уесли Ната стреля опасно с левия крак от границата на наказателното поле, но топката отлетя аут.
В 55-ата минута Ангел Лясков центрира отляво по земя към Домовчийски. Той стреля мигновено с левия крак, но слабо и Пласид улови. Шест по-късно гостите откриха резултата. Петър Атанасов откри резултата в мача четвърт час, след като се появи на терена. Звездата на гостите получи топката на границата на наказателното поле на Царско село и стреля с десния крак. Джони Пласид не успя да се намеси добре и допусна кълбото във вратата си.
6 минути по-късно пък Петър Атанасов наказа много груба грешка на Джони Пласид и удвои. Реян Даскалов върна топка към стража на домакините. Топката мина под крака на тъмнокожия страж, а Атанасов подгони съперника докрая и засече топката в опразнената му врата.
В 74-ата минута фантастичен гол на Чавдар Ивайлов. Той пое топката в половината на Царско село и отправи страхотен шут с левия крак. Джони Пласид отново бе излезнал неразчетено напред, а топката влетя блестящо във вратата му. В 87-ата минута Георги Минчев получи топката отдясно в наказателното поле и стреля от воле, но кълбото се отби в страничния стълб на Красимир Костов.