Ботев (Вр) удари Хебър с помощта на две дузпи и съхрани надеждата си за спасение

0
Снимка: botev-vratsa.com

Ботев (Враца) победи Хебър в мач от XXVI кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица домакините се наложиха с 3:2. По този начин възпитаниците на Христо Янев съхраниха шансовете си за спасение – все още са на предпоследното място във временното класиране, но вече със 17 точки. Тимът на Любо Пенев пък остава с 27 точки и се намира на 12-а позиция.

Ботев поведе в 16-ата минута. Мартин Смоленски центрира отдясно. На границата на вратарското поле Клери Сербер плонжира и с глава прати топката в мрежата за 1:0.

В заключителните минути на първото полувреме Ангел Бастунов проби отляво. Последва опасен шут от границата на наказателното поле, който обаче профуча на сантиметри от гредата.

В 49-ата минута Георги Каракашев изстреля истински снаряд от границата на наказателното поле. Бариос обаче със страхотен рефлекс успя да избие отиващата под напречната греда топка в корнер.

180 секунди по-късно Ботев удвои аванса си. Силно изритана топка от Бариос стигна до Ласана Н’диайе, който между двама си поведе с гърди, след което в наказателното поле бе фаулиран от Стефан Цонков. За провинението главният съдия отсъди дузпа за домакините и показа жълт картон за играча на пазарджиклии. От бялата точка Браян Переа бе точен за 2:0.

В 57-ата минута Йохан Н’зи получи в наказателното поле и стреля по диагонала. Бариос обаче плонжира и изби.

В 68-ата минута силен шут от дистанция на Н’зи мина над вратата.

60 секунди по-късно гостите върнаха едно попадение. Олексей Збун центрира от от корнер на ъгъла на вратарското поле. Стефан Цонков засече с глава, топката се удари в напречната греда и влетя в мрежата за 2:1.

В даденото продължение на мача Даниел Генов нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от Мартин Михайлов, за което Васимир Ел-Хатиб отсъди втора дузпа в полза на Ботев. Отново с изпълнението се нае Браян Переа и отново бе точен за 3:1.

В 5-ата минута на допълнителното време Хебър получи право да изпълни от фал на дъгата на наказателното поле. Красиан Колев с много прецизен удар прати топката от вътрешната страна на лявата греда, с което оформи крайното 3:2.

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 19. Браян Переа, 18. Диого Барбоса, 7. Илкер Будинов, 8. Клери Сербер, 11. Ласана Н’диайе, 29. Мартин Бачев, 10. Спас Георгиев, 24. Мартин Смоленски, 27. Меси Биатумусока, 13. Мартин Ачков

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 99. Георги Каракашев, 13. Архан Исуф, 75. Йохан Н’зи, 7. Георги Вълчев, 9. Николас Пенев, 11. Атанас Кабов, 10. Ангел Бастунов