Ботев (Вр) удари 10 от Монтана и гледа към спасението (ВИДЕО)

0
-
-

Ботев (Враца) победи Монтана в дербито на Северозапада. В мач от група „Б“ на втората осмица, игран на стадион „Христо Ботев“ под Околчица, домакините се наложиха с 1:0. По този начин те гледат смело към спасението, изпреварвайки с точка Славия, който 20:15 ч. има визита на Етър. Гостите  играха с човек по-малко повече от полувреме, след като в края на първото Тони Тасев получи червен картон.

Преди началото на двубоя Илия Миланов беше награден за мач №200 в елита на България.

Във 2-ата минута Тони Тасев стреля от дистанция, но покрай вратата.

След четвърт час игра Сергей Георгиев пропусна добра възможност, стреляйки от чудесна позиция в наказателното поле слабо и право във вратаря.

180 секунди по-късно домакините поискаха дузпа, след като Самир Аясс игра неволно с ръка след силен шут на намиращия се в непосредствена близост Минков. Главният съдия обаче не посочи бялата точка.

В 32-ата минута Дориан Бабунски отправи много опасен удар, който обаче бе избит с крак от Башлиев.

В 39-ата минута Монтана остана с човек по-малко. Тони Тасев получи жълт картон за реплика, а броени секунди след това удари с глава Даниел Гаджев. За провинението си той веднага получи втори жълт и съответно червен картон.

В началните минути на втората част Монтана организира две много добри контри. В тях гостите имаха числено предимство, но не успяха да се възползват и равенството се запази.

В 57-ата минута пък Ботев по чудо не поведе. Бабуснки изведе чудесно появилия се секунди по-рано на терена Ненов сам срещу вратаря. Ударът на последния обаче срещна лявата греда.

Това обаче се случи 180 секунди по-късно. Тони Тасев центрира отдясно, Топката стигна вляво от точката за изпълнение на дузпа до Даниел Генов, който с прецизен удар я прати в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0. След попадението вратарят на гостите Благой Макенджиев претендираше, че намиращият се в засада, но неиграл с топката Самир Аясс му е попречил на видимостта. Попадението обаче не бе отменено, а стражът получи жълт картон за реакцията си.

В 72-ата минута Юлиан Ненов изстреля истински снаряд от границата на наказателното поле, който обаче профуча покрай дясната греда.

В последната минута на редовното време Давид Кики нанесе атрактивен удар със задна ножица, но Дамянов улови сигурно.