Ботев (Вр) прекъсна черна серия и задълбочи кризата в Берое (ВИДЕО)

0
-
-

Ботев (Вр) победи Берое в последен мач от XVI кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица домакините се наложиха с 2:0. По този начин те спечелиха за сефте от средата на септември. Старозагорци пък продължават да нямат успех под ръководството на Николай Киров.

Ботев поведе в 17-ата минута. Чавдар Ивайлов вкара много красив гол, като с шут от 20-ина метра намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В 44-ата минута домакините удвоиха аванса си. Венцислав Христов бе изведен от дълбочина. Нападателят напредна, излезе сам срещу вратаря и с шут по диагонала го преодоля за 2:0.

В даденото продължение на мача Клери Сербер прати за трети път топката в мрежата на Караджов. Попадението обаче бе отменено заради засада.