Ботев (Вр) няма победа на „Ивайло“! Краси Балъков най-резултатен за Етър

0
Снимка: fcarda.bg

Любопитни факти от шампионатните сблъсъци между Етър и Ботев Враца във Велико Търново, предоставени от „Тема спорт“:

Гостите от Враца никога не са побеждавали за първенство на стадион „Ивайло“ от първата им среща на 15 април 1970 година – 2:1 за Етър. Равносметката от последните 10 срещи е: 7 победи за виолетовите и 3 равенства.

Един мач се е играл на неутрален терен в Попово – на 1 май 1982 година, поради лишаване от домакинство на виолетовите.

Най-често двубоите във Велико Търново са приключвали при следните резултати: 3:0 – 4 пъти (4 за Етър), 1:0 – 4 пъти (4 за виолетовите), 1:1 – 4 пъти.

Най-резултатният двубой е победата на Етър с 6:1 на 29 септември 1985 година. Головете за виолетовите отбелязват: Ем. Димитров, М. Аргиров, Хр. Михайлов, 3. Минчев и Кр. Балъков – 2, а за гостите точен е Ем. Маринов.

Най-резултатни от Етър в двубоите във Велико Търново са: 5 гола – Кр. Балъков, 4 – М. Аргиров, 3 – Д. Цеков, 2 – Р. Дойчев, Хр. Михайлов и Ив. Младенов.

За Ботев 9-те гола са дело на: по 2 – Цв. Данов и Ем. Маринов, 1- С. Ангелов, Н. Христов, Л. Цветков, В. Божинов и Дом. Янков.

В полза на Етър са отсъдени 6 дузпи, като са реализирани 5 от: Д. Цеков, М. Аргиров – 2, Ив. Младенов и Г. Георгиев, а една е пропусната от Cт. Лъхчиев.

В полза на Ботев е отсъдена една дузпа и тя е реализирана от Цв. Данов.

Автор на най-бързия гол е Ив. Младенов от Етър – в 3-ата минута при победата на Етър с 3:2 на 8 август 1987 година.

Един чужденец – украинецът Иван Шарий, е вкарвал гол в срещите между двата тима.

През първите полувремена са отбелязани 23 гола, а през вторите 45 минути са реализирани също 23 гола.

В 24 кръг се е играл само един двубой – през 1985 година, и виолетовите се наложиха с 4:1.

През април двата отбора са играли на стадион „Ивайло“ 4 пъти, като домакините имат една победа и 3 срещи са завършили наравно.