Ботев Вр нанесе нов удар по Локо Сф (ВИДЕО)

0
Снимка: botev-vratsa.com

Ботев (Вр) нанесе нов удар по Локомотив (Сф). Воденият от Даниел Моралес тим се наложи като домакин с 2:1 в първи мач от XXIX кръг на efbet Лига. По този начин врачани се изкачиха до 11-о място във временното класиране с 28 точки. „Железничарите“, за които това бе трета поредна загуба в първенството и общо четвърта, пък остават с 37 точки на 9-а позиция.

Следа само 180 секунди игра Даниел Генов шутира силно от дистанция. Топката рикошира във футболист на гостите и прелетя над напречната греда, излизайки в корнер.

Ботев поведе в 21-ата минута. Даниел Генов с прецизен шут от 20-ина метра прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Локомотив можеше да върне попадение след само 180 секунди. Бруно Франко изведе Карлос Франса, който се освободи от защитник на домакините и стреля от ъгъла на вратарското поле. Топката обаче бе насочена право в Красимир Костов, който изби.

В 33-ата минута Дейвид Малембана засече с глава центриране от корнер. Топката обаче премина покрай дясната греда.

В 40-ата минута врачани удвоиха аванса си. Браян Переа засече с глава центриране в наказателното поле, топката срещна ръката на Алан Диас и главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Переа бе точен за 2:0.

Локомотив върна едно попадение в 54-ата минута. Красимир Костов излезе неразчетено, позволявайки Карлос Франса да го изпревари и да влезе в наказателното поле, след което бе фаулиран от вратаря и главният съдия отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Димов Бакалов се отклони в дясната греда и спря в мрежата за 2:1.

180 секунди след това „железничарите“ можеха и да изравнят. Красимир Милошев отправи прекрасен параболичен удар от над 20 метра, който обаче срещна напречната греда.

Четвърт час преди края на редовното време Ботев можеше да сложи точка на спора. Мощен изстрел от 8-9 метра на Момчил Цветанов обаче разтресе напречната греда.

Скоро след това пък удар от ъгъла на вратарското поле на Антонио Георгиев бе избит пред голлинията от Матеус Дуарте.

В 82-ата минута Марко Мажуга мина като на парад през трима футболисти на гостите и стреля по земя. Любенов обаче успя да избие с крак пред голлинията.