Ботев Вр на победа от Първа лига

0
-
-

Ботев остана на върха след мачовете от 29-ия кръг на Втора футболна лига, след като удари с 2:0 Оборище на неговия стадион „Орчо Войвода“. Успехът беше изкован пред погледите на около 300 фенове от Враца, които подкрепиха своите любимци. Поражението закотви домакините в „зоната на здрача“, като над тях надвисна угрозата от изпадане при аматьорите.

Врачани бяха по-дейният отбор преди почивката, но успяха да открият резултата дълбоко в добавеното време на първата част. Тогава при изпълнение на пряк свободен удар, Петър Атанасов копна топката и изведе Иван Колев, който безмилостно я забоде в мрежата за 0:1.

След почивката врачани излязоха с идеята да вкарат втори гол и да откажат домакините от щурм на отчаянието. Това им се отдаде в 78-та ми., когато Иван Колев прониза за втори път вратаря на панагюрци Александър Конов за 0:2.

До края тимът на Сашо Ангелов уби темпото и не даде надежди на Оборище дори за почетно попадение.Трите точки на стадион „Орчо Войвода“ запазиха статуквото на върха във Втора лига. Врачани имат 61 точки, а преследвачите му – „железничарите“ и „царете“ – по 60 пункта. Възелът ще се разплете на 19 май, когато Ботев посреща Монтана, която днес удари с 4:0 дубъла на Лудогорец, но с оглед развитието на ситуацията окончателно се прости с надеждата да достигне до бараж.