Ботев (Вр) изпусна 2 гола аванс и победата срещу арменци

botev vraca
Снимка: facebook.com/BotevVratzaOfficial
-
-

Ботев завърши реми 2:2 срещу Арарат Армения в последната си контрола в Кипър. През първото полувреме играчите на Христо Янев направиха силен мач и вкараха две попадения през Бубакар Траоре и Браян Переа. През втората част треньорът на Ботев даде шанс в игра да влязат всички футболисти, които нямат здравословни проблеми, а Арарат стигна до равенството.

До почивката Ботев вкара два гола във вратата на арменския тим. Първо се разписа Бубакар Траоре, който засече успореден пас на Илкер Будинов. След това Траоре записа и асистенция. Ботев направи изключително бърза контраатака, която започна от Диого Барбоса, който пусна към Траоре отляво, той подаде към Браян Переа и колумбиецът реализира за 2:0.

На почивката Христо Янев направи доста промени в състава. На терена се появи и Ласана Н’Диайе, който направи неофициален дебют със зелената фланелка.

Арменците стигнаха до гол през втората част и намалиха на 1:2. Арарат успя да изравни в момент, в който Ботев беше с човек по-малко на терена. Мирослав Маринов получи тежък удар и дълго време му се оказваше лекарска помощ, която продължи и извън терена. Така футболистите на Арарат направиха бърза контраатака и успяха да изравнят, а Маринов бе заменен принудително от Митко Панов.

БОТЕВ: Красимир Костов, Илкер Будинов, Мартин Христов, Меси Биатомусока, Браян Мендоса, Диого Барбоса, Марио Киконда, Стефан Велев, Спас Георгиев, Бубакар Траоре, Браян Переа (Любомир Василев, Мирослав Маринов, Ласана Н’Диайе, Едуардо Кунде, Мартин Ачков, Мартин Смоленски, Петко Ганев, Иван Нешков, Чавдар Ивайлов, Митко Панов, Пламен Петров)