Ботев (Вр) и Царско село оставиха битката за спасение нерешена! Локо (Сф) оцеля (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/fcCSKA48
-
-

Ботев (Вр) и Царско село оставиха нерешена битката за спасение в Първа лига. На стадиона под Околчица съперниците не излъчиха победител, завършвайки 0:0. Така двата тима имат еднакъв точков актив, но врачани са с предимство от директните двубои, което означава, че за момента те отиват на бараж срещу четвъртия от Втора лига, а „царете“ отпадат директно.

„Хиксът“ обаче бе благоприятен за трети отбор – Локомотив (София). „Железничарите“ вече са сигурни за мястото си в родния футболен елит и през следващия сезон.

След цяло полувреме битка и почти нищо интересно, в даденото продължение Царско село по чудо не поведе. Реди Каса центрира отдясно, Седрик Каломбо плонжира и засече с глава от границата на вратарското поле, но топката премина покрай дясната греда.

В самото начало на втората част Юлиан Ненов стреля силно от границата на наказателното поле, но покрай дясната греда.

10 минути преди края Чавдар Ивайло стреля много опасно от фал, насочвайки в долния десен ъгъл на вратата. Ндиае обаче показа отличен рефлекс, плонжира и успя да избие в корнер.

В 86-ата минута Чавдар Ивайлов нахлу в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Пиер Зебли. Главният съдия Георги Кабаков обаче не отсъди дузпа, а решението му остана непроменено и след разглеждане на ситуацията с ВАР.