Ботев Вр и Царско село не се победиха в борбата за оцеляване(ВИДЕО)

0

Царско село приема Ботев Враца и завърши наравно 1:1  в ключов мач за оцеляването в efbet Лига. И двата отбора завършиха мача и  с човек по-малко, след като Петрис получи червен картон и остави отбора  на царетес човек по-малко, а през второто полувреме. Сред зрителите на стадиона край околовръстното бе и наставника на Левски Станимир Стоилов.

Гостите се възползваха от първата добра възможност и откриха резултата още във втората минута. Ндиае допусна ужасяваща грешка в опит да върне топката към свой съотборник и я подари на Браян Переа, който с красив прехвърлящ удар от далечна дистанция откри резултата.

След половин час игра гостите стигнаха до нова опасна ситуация, завършила с удар на капитана Юлиан Ненов, който обаче бе отразен от стража на „царете“. В 37-ата минута Жереми Петрис си изработи втори жълт картон и бе принуден да напусне терена преждевременно.

След подновяването на играта „царете“ имаха добър шанс да изравнят, но изстрелът на Пламен Крумов мина встрани от вратата на врачани.

В 65-ата минута Антонио Георгиев възстанови численото равенство на терена, след като също си изработи втори жълт картон и остави Ботев с десетима.

В 70-ата минута Виктор Василев излезе очи в очи с Кадим Ндиайе, но крилото на „зелените“ не успя да се справи със стража на „царете“. В посследната минута след дузпа отсъдена от ВАР Венци Христов изравнR за царете и ги остави в борбата за оцеляване.