Ботев (Вр) и Септември (Сф) не намериха пътя към гола в мъглата под Околчица! ВАР с решителна роля в края (ВИДЕО)

0
botev vraca septemvri sofiq

Ботев (Вр) и Септември (Сф) не излъчиха победител в мач от XVIII кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица съперниците завършиха 0:0. През цялото времетраене на срещата се стелеше мъгла, като особено през второто полувреме тя бе доста гъста.

В 8-ата минута Ботев (Вр) получи фал на метър-два от наказателното поле. С изпълнението се нае Даниел Генов, който обаче прати топката над вратата.

В 21-ата минута домакините получиха неприятен удар. Опитният Мартин Кавдански получи контузия и бе принудително заменен от Меси.

В 41-ата минута Венцислав Христов опита да овладее на гърди около точката за изпълнение на дузпа. Топката обаче му избяга а след това бе затворен от Илия Миланов и ударът му се получи слаб и неточен.

В даденото продължение Атанас Кабов шутира от пред дъгата на наказателното поле. Топката обаче профуча над лявата сглобка на вратата.

Септември по чудо не поведе след по-малко от 120 секунди игра през втората част. Атанас Кабов намери на границата на вратарското поле Димитър Костадинов, който засече от движение. Луис Соарес обаче застана на пътя на топката изби пред голлинията в корнер.

Домакините отговориха с шут на Даниел Генов. Асен Георгиев успя да докосне топката и тя премина до лявата греда, излизайки в корнер.

В 52-ата минута Мирослав Маринов стреля от границата на наказателното поле, но покрай левия страничен стълб.

Секунди след това Даниел Генов от воле насочи в горния десен ъгъл. Шейтанов обаче с отлична реакция успя да избие в корнер.

Ботев (Вр) бе на път да грабне победата в 84-ата минута. Шейтанов изби два удара на футболисти на Ботев (Вр). Чавдар Ивайлов обаче при третия опит прати топката в долния ляв ъгъл на вратата. Попадението обаче бе отменено, тъй като намиращият се в засада Браян Переа бутна в гръб вратаря на гостите.