Ботев Вр и Арда се занулиха в последния мач от първия кръг в елита(ВИДЕО)

0
Снимка: beroe.bg
-
-

Отборите на Ботев Враца и Арда завършиха при резултат 0:0 в последния двубой от първия кръг на новия сезон в родната ни Първа Лига. Любопитното е,че във втори пореден двубой Арда не успя да отбележи гол, а това се случва рядко в последните месеци.А иначе и през миналия сезон срещата между двата отбора завърши без голове.

Първите 15 минути на стадион „Христо Ботев“ се оказаха изпълнени с доста борба и единоборства. Единственият удар дойде при далечен шут от Румен Руменов, който не затрудни Красимир Костов.

В 20-та минута домакините имаха не лоша възможност. Дориан Бабунски получи топката на около 20 метра от вратата на Васил Симеонов, но хубавият му изстрел беше париран от стража на Арда.

В следващите минути Арда се опита да вземе териториално превъзходство, но головите положения напълно отсъстваха. В края на частта Бабунски пробва късмета си от пряк свободен удар, който премина встрани от вратата на Симеонов.

В началото на второто полувреме Арда натисна, а Светослав Ковачев и Жуниньо отправиха интересни удари, които обаче останаха на сантиметри от целта.В 80-ата минута Жониньо проби, но защитник на Ботев му изби топката от краката. Така тя стигна до Ковачев, който отново опита изстрел, но Костов улови.