Ботев Вр би , закотви Дунав на дъното(ВИДЕО)

0

Дунав и Ботев Враца завършиха при резултат 1:3 на Градския стадион в Русе в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. Гостите поведоха с два гола на капитана си Петър Атанасов.(4, 49). Дуде Ндонгала се разписа за домакините в 82-ата минута. Пет по-късно Доминик Янков сложи точка на спора.
Още с началния съдийски сигнал на Николай Йорданов врачани се настаниха в половината на домакините и показаха, че ще търсят трите точки. Резултатът не закъсня – в 4-ата минута вече водеха в резултата. Вратарят Макенджиев не отигра добре върната към него топка и я изрита право в краката на Доминик Янков. Халфът на Ботев Враца се ориентира бързо и пусна хитър пас към наказателното поле. Там Петър Атанасов с елегантно обръщане матира защитата и озовал се сам срещу вратаря, нямаше проблеми да я прати в мрежата.
Не бе изтекла и 8-ата минута, когато халфът на гостите Даниел Гаджев напомни, че е на терена с груб фаул в центъра на терена, за който получи дежурния си жълт картон – негов 11-ти от началото на сезона.
Атаките на врачани продължиха да се редуват и само неточният мерник им попречи да удвоят резултата. Доминик Янков в 16-ата минута не учели вратата от изгодна позиция, две минути по-късно и Петър Атанасов не успя да намери мрежата, въпреки че бе преодолял и стража на Дунав.
Едва след паузата по средата на първата част за глътка вода, домакините погледнаха по-смело към вратата на Ботев. Пет минути след съдийския сигнал за подновяване на играта Петър Атанасов се разписа във вратата на Дунав. Триходова атака между Доминик Янков, Том и Атанасов завърши с технично извеждащо подаване на бразилеца, а именикът шутира в обратния ъгъл за 2:0.
След попадението действията на терена се успокоиха, което принуди Людмил Киров да пусне в игра всички офанзивни футболисти, с които разполага на скамейката. В 79-ата минута слаб изстрел на Дуде Ндонгала по земя премина покрай вратата. В 81-ата минута Дунав получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на Атанас Зехиров срещу Ндонгала. Бранителят закъсня много при опита си да изчисти топката и събори играча на домакините в наказателното поле. Зад топката застана потърпевшият Ндонгала, който показа хладнокръвие и прати Костов в обратния ъгъл.